phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Результаты Поиска Śpiewające piaski Gobi

Преимущества предложения

  • bezkresna pustynia Gobi
  • pełny kontrastów Ułan Bator
  • wspaniałe krajobrazy stepów

Śpiewające piaski Gobi Код: ULNMONG

Маршрут
PLN
Itaka
Монголия

Śpiewające piaski Gobi

Код: ULNMONG
Описание

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Mongolii.

2. DZIEŃ.
Przylot do UŁAN BATOR. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Transfer do hotelu i zakwaterowanie (zależnie od rozkładu lotów). Przejazd do klasztoru Gandan najważniejszego klasztoru buddyjskiego w Mongolii. Jeszcze na początku XX w. każdy mężczyzna spędzał tu przynajmniej kilka tygodni pobierając nauki. Na terenie świątyni znajduje się Mongolski Uniwersytet Buddyjski, gdzie kształcą się młodzi ludzie. Zwiedzanie świątyni buddyzmu tybetańskiego, gdzie znajduje się największy posąg Buddy w Mongolii, mierzący 26 m. Następnie przejazd do centrum miasta: plac Sukhbaatar, posąg Czyngis Chana. Podziwianie panoramy największego miasta Mongolii ze wzgórza widokowego. Kolacja, powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie świątyni Choijin Lama, która pełniła funkcję wyroczni. Cudem ocalona z rewolucyjnej zawieruchy, zachwyca swoją architekturą. Kompleks składa się z pięciu pawilonów poświęconych różnym przedstawieniom Buddy. Na terenie świątyni znajduje się muzeum z ciekawymi zbiorami szat, masek i akcesoriów wykorzystywanych w obrzędach religijnych. Wyjazd z Ułan Bator do Karakorum. Zaraz za granicami nieco chaotycznego, betonowego miasta roztacza się wspaniały krajobraz zielonego stepu Mongolii. Przejazd po bezdrożach Mongolii przez następne dni dostarczy niezapomnianych przeżyć. Błękit nieba w ciągu dnia, nocą step rozświetlony niezliczoną ilością gwiazd, wszechobecna dziewicza przyroda sprawiają, że każdy dzień pozostaje w pamięci na zawsze. Przyjazd do obozu w okolicy Karakorum, zakwaterowanie w lodży, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie KARAKORUM, dawnej stolicy Mongolii założonej przez Ugedeja - syna Czyngis Chana. Zwiedzanie XVI-wiecznego klasztoru Erdene-Dzuu. W okresie świetności kompleks świątynny składał się z blisko 100 świątyń zamieszkanych przez ponad 1000 mnichów. Najcenniejszym zabytkiem, który przetrwał do dziś jest stupa ze złoconą kopułą, przy której odbywają się liczne ceremonie religijne. W klasztorze przechowywane są też cenne dzieła sztuki z okresu od XVI w. Obiad. Przejazd wśród pięknych krajobrazów mongolskiego stepu. Możliwość oglądania rozległych pastwisk i spotkania z lokalną ludnością, która w dalszym ciągu prowadzi nomadyczny tryb życia. Nieliczne osiedla widoczne są z oddali, kiedy zza horyzontu wyłaniają się jurty. W godzinach popołudniowych przyjazd do gorących źródeł CENCHER. Kąpiel i odpoczynek w basenach (za dodatkową opłatą na miejscu). Zakwaterowanie w lodżach, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Wykwaterowanie. Przejazd do DOLINY ORKHON, wpisanej na Listę UNESCO. Dolina rzeki Orkhon jest niezwykle istotnym miejscem w historii i kulturze Mongolii. Splatają się tu losy wielu kultur, dziejące się na przestrzeni blisko 2 tys. lat. Jest to bez wątpienia serce i dusza kulturowa Mongolii, stąd pochodził też Czyngis-chan - twórca imperium, które zasięgiem objęło znaczną część Europy i Azji. Mówi się, że ten, kto kontrolował dolinę, kontrolował całe imperium chanów. Po obiedzie przejazd do wodospadów na rzece Orkhon. Woda w tym miejscu spada z wysokości 20 m. Okolice wodospadu otoczone są dziewiczą przyrodą. Obcowanie z naturą w tym miejscu to niezapomniane przeżycie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejażdżka konno po dolinie. Zakwaterowanie w lodży, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienny przejazd przez step, który w miarę upływu czasu powoli zmienia się w pustynny krajobraz GOBI. Przejazd przez pustynię to nowe wrażenia, dzięki którym można poczuć się jak odkrywca. Sprawia ona wrażenie cichej i niezamieszkanej, kiedy jednak ucichnie silnik jeepa, pustynia zdaje się szeptać, wołać śmiałków, którzy odważyli się zagościć na tym niedostępnym obszarze. Pustynia oszukuje również wzrok mirażami tak realistycznymi, że chciałoby się podążyć do złudnego źródła wody. Po drodze postój w niewielkim obozie, gdzie można zaopatrzyć się w wodę. Obiad. Dalszy ciąg podróży do obozu Onghii Khiid. Stałym elementem krajobrazu jest saksuł - roślina, która przystosowała się do surowych pustynnych warunków. Krzew ten jest wykorzystywany od wieków przez lokalną ludność jako opał i pasza dla wielbłądów. Zakwaterowanie w lodży, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez pustynię w kierunku BAYAZANG. Postój na obiad w lodży. Zakwaterowanie. Po południu spacer do „Płonących Klifów”, gdzie znajduje się ogromne cmentarzysko dinozaurów, odkryte w 1921 r. przez amerykańskich paleontologów. Czas wolny na poszukiwania szkieletów i kości ogromnych gadów, które były gatunkiem dominującym na Ziemi przez blisko 160 mln lat. Mongolia jest drugim na świecie państwem, gdzie naukowcy odnaleźli największą liczbę pozostałości po dawnych mieszkańcach Ziemi. Doskonałym zakończeniem dnia pełnego wrażeń jest obserwacja zachodu słońca ze szczytu wzgórza. Zachód słońca w tym miejscu jest jednym z najpiękniejszych, jakie można zobaczyć w życiu. Wraz z upływem czasu krajobraz nabiera koloru intensywnej czerwieni, by w końcu zachodzące słońce pogrążyło pustynię w ciemności. Powrót do lodży, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO GURVAINSAIKAN. Nazwę można tłumaczyć jako Trzy Piękna Gobi. W obrębie parku znajduje się wąwóz, który jest celem wyprawy do parku - Yolyn Am, czyli Wąwóz Sępów. Nawet w środku lata w Yolyn Am można zobaczyć ziemię skutą lodem i pokrytą śniegiem. Ściany wąwozu wznoszą się tak stromo, że nie dopuszczają światła słonecznego, w środku dnia panuje półmrok, mimo że nad głowami świeci słońce, a temperatura latem dochodzi do 40°C. Podnosząc wzrok w kierunku błękitu nieba, można dostrzec krążące w poszukiwaniu pożywienia sępy, szybujące orły i jastrzębie. Obiad. Dalszy ciąg wyprawy przez pustynię do wydm Khongoryn. Po południu z krajobrazu poprzecinanego licznymi kanionami zaczynają się wyłaniać piaszczyste wydmy kontrastujące z czernią otaczających je skał. Wydmy nazywane śpiewającymi piaskami są miejscem szczególnym. Wznoszą się miejscami na mniej więcej 800 m n.p.m. i osiągają szerokość do 12 km. Wiejący wiatr sprawia, że przybierają one różne kształty i wydają się być żywym organizmem, tym bardziej że często słychać, jak wydmy „śpiewają”, rozchodzi się wtedy podobny do przeciągłego gwizdu dźwięk, co niejednego podróżnika przyprawia o ciarki na plecach. Zakwaterowanie w lodży, kolacja i nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejażdżka na wielbłądzie lub konno po wydmach albo czas wolny na samodzielne poznanie okolicy. Obiad. Przejazd do ruin ONGIIN KHIID - zespołu klasztornego, który został zniszczony podczas rewolucji. W czasach świetności klasztor zamieszkiwało blisko 2 tys. mnichów. Dziś znajduje się tu niewielka świątynia buddyjska, zamieszkana przez kilku mnichów. Zwiedzanie wystawy, która ukazuje dawną potęgę i piękno klasztoru. Zakwaterowanie w lodży, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Z obozu droga wiedzie na północ, w kierunku klasztoru ERDENEDELAI - zespołu świątynnego pochodzącego z XVIII w. Ocalał on z czasów okupacji radzieckiej, ponieważ został zmieniony w magazyn. Dziś, zamieszkany przez kilku mnichów, udostępniony jest do zwiedzania. Na szczególną uwagę zasługuje posąg Tsongkhapa - założyciela tybetańskiego odłamu buddyzmu, klasztor odwiedził również Dalajlama, dzięki czemu miejsce zyskało na znaczeniu. Obiad. Przejazd do BAGA GAZARYN CHULUU - przepięknych granitowych wzgórz otoczonych pustynią. Jest to miejsce, gdzie archeolodzy dokonali odkryć osad ludzkich datowanych na epokę brązu. W XIX w. znajdowała się tu pustelnia zamieszkana przez dwóch buddyjskich mnichów. Zakwaterowanie w lodży, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Ułan Bator wśród dzikiego krajobrazu półpustyni, która powoli przechodzi w coraz bardziej zielone stepy. Dostrzec tu można m.in. zakładane wśród traw gniazda orłów. Obiad. Po południu przyjazd do stolicy Mongolii. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

13. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

10 noclegów: 2 noclegi w hotelu*** w Ułan Bator; 8 noclegów w lodżach turystycznych - gerach, 2-os. pokoje z łazienkami; lodże: 2-os. jurty (możliwość 1 dostawki), każda jurta ma drewnianą podłogę, elektryczność i podstawowe wyposażenie: stolik, szafka, łóżko i piecyk, wspólne sanitariaty o dobrym standardzie: prysznic, ciepła woda, terakota, glazura • w gerach są restauracje • wyżywienie: 10 śniadań, 8 obiadów, 10 kolacji • przelot • przejazdy japońskimi samochodami terenowymi z napędem 4 x 4 • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

  1. Wizy: dokumenty potrzebne do uzyskania wizy: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do kraju, dwa zdjęcia formatu paszportowego (en face, kolorowe, 3/3,5 x 4/4,5 cm, potwierdzenie przelotu i rezerwacji; dokumenty podróży wystawione przez B.P. ITAKA). Wszystkie dokumenty należy wysłać na 21 dni przed planowanym wyjazdem na adres: ITAKA, ul. Garibaldiego 4 lok.18, 04-078 Warszawa z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną i pośrednictwo: 370 PLN/os.
  2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępów i lokalni przewodnicy: ok. 100 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
  3. Opłaty fakultatywne: przejażdżka konna w dolinie Orkhon: 18 USD, przejażdżka na wielbłądach po wydmach: 20 USD.
  4. Należy zabrać ze sobą latarkę i cieplejsze, oddychające ubranie.
  5. Połączenia komórkowe mogą być niedostępne na niektórych obszarach Mongolii.

Информация о регионе

Монголия

Śpiewające piaski pustyni Gobi, tajemnicze świątynie, niewykły świat zawsze wolnych nomadów i pełna kontrastów stolica - Ułan Bator, sprawiają, że Mongolia jest coraz częściej odwiedzana przez wszystkich ciekawych świata.

Расположение на карте Маршрут

Ułan Bator • Karakorum • Cencher • Orkhon • Pustynia Gobi • Bayazang • Gurvainsaikan • Ongiin Khiid • Erdenedelai • Gazaryn Chuluu • Ułan Bator
Wspaniały program wyprawowy, fantastyczna podróż w czasie i po niezmierzonych przestrzeniach Mongolii. Większość trasy wiedzie bitymi drogami, w otoczeniu dzikiej przyrody i wspaniałych krajobrazów stepu. Bezkresna pustynia Gobi odkrywa swoje tajemnice, a podróż codziennie zaskakuje nowymi wrażeniami i spotkaniami z zupełnie odmienną kulturą i zwyczajami. W programie pełny kontrastów Ułan Bator, gdzie białe jurty sąsiadują z nowoczesnymi wieżowcami, zabytki z Listy UNESCO, unikalne miejsca, gdzie przyroda pokazuje całą swoją potęgę i egzotyczną urodę. Przejazdy na trasie odbywają się japońskimi jeepami, dla odważnych przewidziano także tradycyjne środki transportu: konie i wielbłądy. Noclegi w stepie, w jurtach - tzw. gerach, znajdujących się w lodżach, pozwolą zrozumieć duszę zawsze wolnych nomadów. Trasa w Mongolii: ok. 2100 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Mongolii.
2. DZIEŃ.
Przylot do UŁAN BATOR. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Transfer do hotelu i zakwaterowanie (zależnie od rozkładu lotów). Przejazd do klasztoru Gandan najważniejszego klasztoru buddyjskiego w Mongolii. Jeszcze na początku XX w. każdy mężczyzna spędzał tu przynajmniej kilka tygodni pobierając nauki. Na terenie świątyni znajduje się Mongolski Uniwersytet Buddyjski, gdzie kształcą się młodzi ludzie. Zwiedzanie świątyni buddyzmu tybetańskiego, gdzie znajduje się największy posąg Buddy w Mongolii, mierzący 26 m. Następnie przejazd do centrum miasta: plac Sukhbaatar, posąg Czyngis Chana. Podziwianie panoramy największego miasta Mongolii ze wzgórza widokowego. Kolacja, powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie świątyni Choijin Lama, która pełniła funkcję wyroczni. Cudem ocalona z rewolucyjnej zawieruchy, zachwyca swoją architekturą. Kompleks składa się z pięciu pawilonów poświęconych różnym przedstawieniom Buddy. Na terenie świątyni znajduje się muzeum z ciekawymi zbiorami szat, masek i akcesoriów wykorzystywanych w obrzędach religijnych. Wyjazd z Ułan Bator do Karakorum. Zaraz za granicami nieco chaotycznego, betonowego miasta roztacza się wspaniały krajobraz zielonego stepu Mongolii. Przejazd po bezdrożach Mongolii przez następne dni dostarczy niezapomnianych przeżyć. Błękit nieba w ciągu dnia, nocą step rozświetlony niezliczoną ilością gwiazd, wszechobecna dziewicza przyroda sprawiają, że każdy dzień pozostaje w pamięci na zawsze. Przyjazd do obozu w okolicy Karakorum, zakwaterowanie w lodży, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie KARAKORUM, dawnej stolicy Mongolii założonej przez Ugedeja - syna Czyngis Chana. Zwiedzanie XVI-wiecznego klasztoru Erdene-Dzuu. W okresie świetności kompleks świątynny składał się z blisko 100 świątyń zamieszkanych przez ponad 1000 mnichów. Najcenniejszym zabytkiem, który przetrwał do dziś jest stupa ze złoconą kopułą, przy której odbywają się liczne ceremonie religijne. W klasztorze przechowywane są też cenne dzieła sztuki z okresu od XVI w. Obiad. Przejazd wśród pięknych krajobrazów mongolskiego stepu. Możliwość oglądania rozległych pastwisk i spotkania z lokalną ludnością, która w dalszym ciągu prowadzi nomadyczny tryb życia. Nieliczne osiedla widoczne są z oddali, kiedy zza horyzontu wyłaniają się jurty. W godzinach popołudniowych przyjazd do gorących źródeł CENCHER. Kąpiel i odpoczynek w basenach (za dodatkową opłatą na miejscu). Zakwaterowanie w lodżach, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ.
Wykwaterowanie. Przejazd do DOLINY ORKHON, wpisanej na Listę UNESCO. Dolina rzeki Orkhon jest niezwykle istotnym miejscem w historii i kulturze Mongolii. Splatają się tu losy wielu kultur, dziejące się na przestrzeni blisko 2 tys. lat. Jest to bez wątpienia serce i dusza kulturowa Mongolii, stąd pochodził też Czyngis-chan - twórca imperium, które zasięgiem objęło znaczną część Europy i Azji. Mówi się, że ten, kto kontrolował dolinę, kontrolował całe imperium chanów. Po obiedzie przejazd do wodospadów na rzece Orkhon. Woda w tym miejscu spada z wysokości 20 m. Okolice wodospadu otoczone są dziewiczą przyrodą. Obcowanie z naturą w tym miejscu to niezapomniane przeżycie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejażdżka konno po dolinie. Zakwaterowanie w lodży, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienny przejazd przez step, który w miarę upływu czasu powoli zmienia się w pustynny krajobraz GOBI. Przejazd przez pustynię to nowe wrażenia, dzięki którym można poczuć się jak odkrywca. Sprawia ona wrażenie cichej i niezamieszkanej, kiedy jednak ucichnie silnik jeepa, pustynia zdaje się szeptać, wołać śmiałków, którzy odważyli się zagościć na tym niedostępnym obszarze. Pustynia oszukuje również wzrok mirażami tak realistycznymi, że chciałoby się podążyć do złudnego źródła wody. Po drodze postój w niewielkim obozie, gdzie można zaopatrzyć się w wodę. Obiad. Dalszy ciąg podróży do obozu Onghii Khiid. Stałym elementem krajobrazu jest saksuł - roślina, która przystosowała się do surowych pustynnych warunków. Krzew ten jest wykorzystywany od wieków przez lokalną ludność jako opał i pasza dla wielbłądów. Zakwaterowanie w lodży, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez pustynię w kierunku BAYAZANG. Postój na obiad w lodży. Zakwaterowanie. Po południu spacer do „Płonących Klifów”, gdzie znajduje się ogromne cmentarzysko dinozaurów, odkryte w 1921 r. przez amerykańskich paleontologów. Czas wolny na poszukiwania szkieletów i kości ogromnych gadów, które były gatunkiem dominującym na Ziemi przez blisko 160 mln lat. Mongolia jest drugim na świecie państwem, gdzie naukowcy odnaleźli największą liczbę pozostałości po dawnych mieszkańcach Ziemi. Doskonałym zakończeniem dnia pełnego wrażeń jest obserwacja zachodu słońca ze szczytu wzgórza. Zachód słońca w tym miejscu jest jednym z najpiękniejszych, jakie można zobaczyć w życiu. Wraz z upływem czasu krajobraz nabiera koloru intensywnej czerwieni, by w końcu zachodzące słońce pogrążyło pustynię w ciemności. Powrót do lodży, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO GURVAINSAIKAN. Nazwę można tłumaczyć jako Trzy Piękna Gobi. W obrębie parku znajduje się wąwóz, który jest celem wyprawy do parku - Yolyn Am, czyli Wąwóz Sępów. Nawet w środku lata w Yolyn Am można zobaczyć ziemię skutą lodem i pokrytą śniegiem. Ściany wąwozu wznoszą się tak stromo, że nie dopuszczają światła słonecznego, w środku dnia panuje półmrok, mimo że nad głowami świeci słońce, a temperatura latem dochodzi do 40°C. Podnosząc wzrok w kierunku błękitu nieba, można dostrzec krążące w poszukiwaniu pożywienia sępy, szybujące orły i jastrzębie. Obiad. Dalszy ciąg wyprawy przez pustynię do wydm Khongoryn. Po południu z krajobrazu poprzecinanego licznymi kanionami zaczynają się wyłaniać piaszczyste wydmy kontrastujące z czernią otaczających je skał. Wydmy nazywane śpiewającymi piaskami są miejscem szczególnym. Wznoszą się miejscami na mniej więcej 800 m n.p.m. i osiągają szerokość do 12 km. Wiejący wiatr sprawia, że przybierają one różne kształty i wydają się być żywym organizmem, tym bardziej że często słychać, jak wydmy „śpiewają”, rozchodzi się wtedy podobny do przeciągłego gwizdu dźwięk, co niejednego podróżnika przyprawia o ciarki na plecach. Zakwaterowanie w lodży, kolacja i nocleg.
9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejażdżka na wielbłądzie lub konno po wydmach albo czas wolny na samodzielne poznanie okolicy. Obiad. Przejazd do ruin ONGIIN KHIID - zespołu klasztornego, który został zniszczony podczas rewolucji. W czasach świetności klasztor zamieszkiwało blisko 2 tys. mnichów. Dziś znajduje się tu niewielka świątynia buddyjska, zamieszkana przez kilku mnichów. Zwiedzanie wystawy, która ukazuje dawną potęgę i piękno klasztoru. Zakwaterowanie w lodży, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Z obozu droga wiedzie na północ, w kierunku klasztoru ERDENEDELAI - zespołu świątynnego pochodzącego z XVIII w. Ocalał on z czasów okupacji radzieckiej, ponieważ został zmieniony w magazyn. Dziś, zamieszkany przez kilku mnichów, udostępniony jest do zwiedzania. Na szczególną uwagę zasługuje posąg Tsongkhapa - założyciela tybetańskiego odłamu buddyzmu, klasztor odwiedził również Dalajlama, dzięki czemu miejsce zyskało na znaczeniu. Obiad. Przejazd do BAGA GAZARYN CHULUU - przepięknych granitowych wzgórz otoczonych pustynią. Jest to miejsce, gdzie archeolodzy dokonali odkryć osad ludzkich datowanych na epokę brązu. W XIX w. znajdowała się tu pustelnia zamieszkana przez dwóch buddyjskich mnichów. Zakwaterowanie w lodży, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Ułan Bator wśród dzikiego krajobrazu półpustyni, która powoli przechodzi w coraz bardziej zielone stepy. Dostrzec tu można m.in. zakładane wśród traw gniazda orłów. Obiad. Po południu przyjazd do stolicy Mongolii. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.
13. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 10 noclegów: 2 noclegi w hotelu*** w Ułan Bator; 8 noclegów w lodżach turystycznych - gerach, 2-os. pokoje z łazienkami; lodże: 2-os. jurty (możliwość 1 dostawki), każda jurta ma drewnianą podłogę, elektryczność i podstawowe wyposażenie: stolik, szafka, łóżko i piecyk, wspólne sanitariaty o dobrym standardzie: prysznic, ciepła woda, terakota, glazura • w gerach są restauracje • wyżywienie: 10 śniadań, 8 obiadów, 10 kolacji • przelot • przejazdy japońskimi samochodami terenowymi z napędem 4 x 4 • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
  1. Wizy: dokumenty potrzebne do uzyskania wizy: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do kraju, dwa zdjęcia formatu paszportowego (en face, kolorowe, 3/3,5 x 4/4,5 cm, potwierdzenie przelotu i rezerwacji; dokumenty podróży wystawione przez B.P. ITAKA). Wszystkie dokumenty należy wysłać na 21 dni przed planowanym wyjazdem na adres: ITAKA, ul. Garibaldiego 4 lok.18, 04-078 Warszawa z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną i pośrednictwo: 370 PLN/os.
  2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępów i lokalni przewodnicy: ok. 100 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
  3. Opłaty fakultatywne: przejażdżka konna w dolinie Orkhon: 18 USD, przejażdżka na wielbłądach po wydmach: 20 USD.
  4. Należy zabrać ze sobą latarkę i cieplejsze, oddychające ubranie.
  5. Połączenia komórkowe mogą być niedostępne na niektórych obszarach Mongolii.

Предложение недоступно

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter