Biuro podróży Itaka
 

Namibia

Namibia, Botswana i nad Zambezi

nowość
nowość
Wycieczka objazdowa

Oferta wyprzedana. Sprawdź podobne dostępne oferty.

Dlaczego warto wybrać tę wycieczkę

Przygotuj się na niezwykłe doświadczenia w Afryce – to wyprawa samochodami 4x4 docierająca do trzech różnych krajów: Namibii, Botswany i Zimbabwe. Przemierz najstarszą pustynię świata – Namib. Przejedź wzdłuż złowrogiego i niegościnnego Wybrzeża Szkieletowego, zobacz kolonię kotików na przylądku Cross. Cofnij się w czasie i przespaceruj po kolonialnym skrawku Niemiec w Swakopmund. Spędź noc w Spitzkoppe z widokiem na drogę mleczną i Krzyż Południa. Poszukaj pustynnych słoni na rzece Aba Huab. Wjedź do królestwa zwierząt w Parku Narodowym Etosha. Przekrocz granicę z Botswaną po to, żeby spłynąć rzeką Chobe wypatrując największej na świecie populacji słoni. Wkrocz do Zimbabwe, by zobaczyć słynny Wodospad Wiktorii. Odetnij się od cywilizacji i choć przez chwilę „poczuj” Afrykę – w Europie ludzie mają zegarki, w Afryce ludzie mają czas! Ta wyprawa przewiduje moc wrażeń! Ku przygodzie, bez zasięgu.

  • nieszablonowy szlak, dotknij skrawka ziemi w trzech różnych krajach
  • dla miłośników adrenaliny i mocnych wrażeń
  • duże nastawienie na przyrodę i przygodę
  • różnorodność krajobrazów: od wybrzeża – po pustynie

Zobacz trasę wycieczki

Windhuk • Sesriem • Park Narodowy Namib-Naukluft • Sossuveli • Sesriem • Swakopmund • Cape Cross • Spitzkoppe • okolice Khorixas (Damaraland) • Park Narodowy Etosha • Grashoek (okolice Grootfontein) • Divundu (Kavango) • Park Narodowy Bwabwata • Kasane (Botswana) • Park Narodowy Chobe • Park Narodowy Wodospadów Wiktorii (Zimbabwe)

Plan wycieczki

1. dzień.

Wylot z Warszawy do Namibii.

2. dzień.

windhuk

Przylot do stolicy Namibii – WINDHUK. Załatwienie formalności wizowych na lotnisku. Zapoznanie z liderem wyprawy. Wymiana waluty na lokalną, zakup karty SIM dla chętnych (w wielu miejscach możliwy brak zasięgu). Transfer do stolicy. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek. Lunch. W programie zwiedzanie stolicy od strony mieszkańca: bogate i biedne dzielnice. Kolacja. Nocleg w hotelu. Trasa: ok. 45 km.

3. dzień.

sesriem – park narodowy namib-naukluft

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd w kierunku SESRIEM, niewielkiej osady położonej na obrzeżach PARKU NARODOWEGO NAMIB-NAUKLUFT. Przejazd drogami szutrowymi przez pustynny krajobraz. Przekroczenie zwrotnika Koziorożca – postój przy pamiątkowej tablicy. Przystanek w osadzie Solitaire. W Sesriem zejście na dno kanionu wyżłobionego przez rzekę Tsauchab. Jest to jedno z niewielu miejsc w okolicy pustyni Namib, w którym woda utrzymuje się przez cały rok. Lunch w drodze. Wieczorny dojazd na kemping. Kolacja w obozie i nocleg w namiotach. Trasa ok. 330 km.

 

4. dzień.

sossusvlei – sesriem – swakopmund

Pobudka przed świtem i wyjazd na podziwianie wschodu słońca w SOSSUSVLEI. Wydmy Sossusvlei są uważane za jedne z największych na świecie i mają oryginalny, czerwony kolor piasku. Przyjazd na wschód słońca do „martwej doliny” – jednego z najbardziej niezwykłych miejsc Namibii. Dno niecki jest otoczone potężnymi wydmami i pokryte suchymi, wyschniętymi kikutami drzew akacjowych, które przetrwały w tej surowej, pustynnej scenerii przez wiele stuleci. Ten kontrast między czerwonymi wydmami, niecką i suchymi resztkami drzew tworzy surrealistyczny obraz, dzięki czemu to jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc na świecie. Następnie wejście na szczyt najwyższej wydmy Namibii i podziwianie widoków. Powrót do obozowiska w SESRIEM na śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Walvis Bay i dalej, wzdłuż Wybrzeża Atlantyckiego, do SWAKOPMUND. To portowe miasteczko jest doskonałym przykładem dobrze zachowanej niemieckiej architektury kolonialnej. Spacer po mieście i czas wolny. Lunch w ciągu dnia. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu, w Swakopmund. Trasa: ok. 500 km.

 

5. dzień.

cape cross – spitzkoppe

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd ze Swakopmund wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego w kierunku CAPE CROSS. Po drodze postój przy wraku trałowca Zeila, który jest ostatnim statkiem jaki zatonął na okrytym złą sławą Wybrzeżu Szkieletowym. Wizyta w kolonii kotików i postój przy charakterystycznym krzyżu. Pierwszym Europejczykiem, który wylądował w tej części świata był portugalski odkrywca Diego Cao (w 1486 r.), który postawił kamienny krzyż na cześć króla Portugalii Jana II symbolicznie „zajmując" ten teren (dzisiaj w Cape Cross można zobaczyć replikę oryginału). Lunch w plenerze. Przyjazd pod górę SPITZKOPPE, która dominuje nad płaską równiną. Zakwaterowanie na kempingu, kolacja i nocleg w namiocie z widokiem na górę. Trasa: ok. 280 km.

 

6. dzień.

spitzkoppe – okolice khorixas (damaraland)

Śniadanie z widokiem na wschód słońca nad Górą SPITZKOPPE. Góra ta, nazywana Matterhornem Afryki, wyglądem przypomina najpiękniejszy szczyt Alp. Wznosi się na wysokość ok. 1800 m n.p.m. Wykwaterowanie i wyjazd z obozu. Przejazd przez krainę, nazywaną przez miejscowych DAMARALAND – nazwa pochodzi od etnicznej grupy zamieszkującej ten obszar (Damara). Postój w miejscowości Uis, zbudowanej przy dawnej kopalni cyny. Lunch. Następny przystanek w stanowisku archeologicznym – Twyfelfontein, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To jedno z największych miejsc starożytnej sztuki naskalnej. Wizyta w skansenie Damara tzw. Living Museum. Lud Damara razem z Buszmenami, jest uznawany za jedno z najstarszych plemion w Namibii o nieznanym pochodzeniu. Zajmuje się zbieractwem, łowiectwem i rolnictwem. Dalszy transfer na kemping w okolicy miasta KHORIXAS, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w namiotach. Trasa: ok. 240 km.

 

7. dzień.

park narodowy etosha

Śniadanie w obozie, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku PARKU NARODOWEGO ETOSHA. To jeden z największych i najbardziej spektakularnych Afrykańskich Parków Narodowych. Lunch w drodze. Kolacja i nocleg w namiotach na kempingu wewnątrz parku narodowego. Dla chętnych możliwość spędzenia wieczoru i nocy przy oczku wodnym w oczekiwaniu na przychodzące do wodopoju zwierzęta. Trasa: ok. 340 km.

8. dzień.

park narodowy etosha

Śniadanie i wykwaterowanie. Safari w PARKU NARODOWYM ETOSHA w celu poszukiwania zwierząt. Park ten jest domem dla 114 gatunków ssaków, 340 gatunków ptaków, 110 różnych gatunków gadów, 14 gatunków zwierząt ziemnowodnych oraz, co zaskakujące, jednego gatunku ryb. Etosha czyli „Wielkie białe jezioro” pokrywa 25% powierzchni parku. Obecnie jest to wyschnięty zbiornik, który niegdyś był wypełniany wodą rzeki Kunene, a którego dno najczęściej tworzy sól i glina. Zbiornik napełnia się wodą podczas pory deszczowej, ale na bardzo krótki okres i tylko przy ogromnych ulewach deszczu. W porze suchej zwierzęta są w pełni zależne od wydrążonych przez człowieka wodopojów – gromadzą się przy źródłach wody, gdzie łatwo je spotkać. W planie dania – podróżowanie od wodopoju do wodopoju i obserwacja zwierząt. Lunch w ciągu dnia – zależnie od tego jak ułoży się dzień, w formie pikniku lub na kempingu. Przejazd na kemping, kolacja i nocleg w namiotach. Wieczorem, po kolacji, możliwość nocnego oczekiwania na zwierzęta przy oczku wodnym. Trasa: ok. 150 km.

 

9. dzień.

grashoek (okolice grootfontein)

Po śniadaniu, poranne safari i wyjazd z P. N. Etoshy. Dojazd do miejsca późniejszego obozowiska w okolicach miejscowości GRASHOEK. Jest to kemping prowadzony przez społeczność San i to ich kultura będzie tematem wieczoru i kolejnego poranka. Jak sami o sobie mówią, Buszmeni San to przedstawiciele pierwszych ludów Afryki. Wielu antropologów uważa San za ostatnie ogniwo łączące współczesną cywilizację z kulturą zbieracko-łowiecką. Zamieszkują tereny południowej Afryki od ponad 30 tys. lat, a dowodem na to są liczne rysunki na skałach na terenie Botswany, Namibii i RPA. To jedna z najbardziej fascynujących grup etnicznych na ziemi, która prowadzi koczowniczy tryb życia, ich głównym zajęciem jest polowanie. Ich naturalny tryb życia jest zakłócany przez inne grupy ludzi osiedlających się w co raz większej ilości miejsc. Przyszłość tego plemienia nie rysuje się najlepiej. Ostatnie tereny, na których mogli prowadzić swój myśliwski tryb życia zostają przejmowane przez farmerów i kopalnie. Lunch w ciągu dnia (zależności od tempa realizacji programu) w plenerze na zasadzie pikniku. Wieczorna kolacja przy ognisku i nocleg w namiotach. Trasa: ok. 390 km.

10. dzień.

divundu (kavango)

Śniadanie w obozowisku, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku „kciuka Namibii”, czyli wysuniętego na wschód pasa lądu o długości ok. 450 km. Przejazd przed drogę, która jest szlakiem największej populacji słoni migrującej od Chobe do Zambezi – w okolice, położonej na południowo-wschodnim brzegu rzeki Okawango, miejscowości DIVUNDU. Kemping jest położony w pobliżu Park Narodowy Bwabwata, którego nazwa w lokalnym języku oznacza „dźwięk bulgoczącej wody”. W parku występuje duża różnorodność gatunkowa. Oprócz słoni i żyraf na tym obszarze można napotkać m.in. bawoły, rozmaite gatunki antylop i hipopotamy. Z gatunków drapieżnych w Bwabwacie żyją lwy, lamparty, gepardy i krokodyle. Nie mniej jednak wygląda różnorodność gatunkowa wśród ptactwa (ponad 350 gatunków). Lunch w drodze w ciągu dnia. Zakwaterowanie i kolacja w obozowisku, nocleg w namiocie. Trasa: ok. 410 km.

 

11. dzień.

park narodowy bwabwata

Śniadanie w obozowisku. Przejazd do PARKU NARODOWEGO BWABWATA. Rejs łodziami „mokoro” po rzece Kubango (Okawango) w poszukiwaniu hipopotamów, krokodyli i słoni. Po południu relaks nad rzeką. Lunch i kolacja na kempingu, nocleg w namiotach.

12. dzień.

kasane (botswana)

Śniadanie i wyjazd z obozowiska. Przejazd w kierunku KASANE w Botswanie. Przekroczenie granicy (nie powinno trwać dłużej niż godzinę). Kasane jest największą miejscowością tego regionu, która znajduje się na skraju Parku Narodowego Chobe. Park słynie z największego skupiska słoni na świecie. Lunch w ciągu dnia. Zakwaterowanie w obozowisku. Kolacja i nocleg w namiocie. Długość trasy: ok. 450 km.

13. dzień.

park narodowy chobe

Śniadanie. Rejs łodzią w PARKU NARODOWYM CHOBE, po rzece Chobe, podczas którego można wypatrywać słoni, bawołów, hipopotamów i krokodyli. Lunch w ciągu dnia. Po południu powrót na kemping i czas na relaks. Kolacja i nocleg.

14. dzień.

park narodowy wodospadów wiktorii (zimbabwe)

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd w kierunku PARKU NARODOWEGO WODOSPADÓW WIKTORII w Zimbabwe (odległość do Wodospadów Wiktorii nie jest zbyt duża, jednak formalności na przejściu granicznym mogą zająć trochę czasu.) Wśród naturalnych bogactw, które posiada Zimbabwe, Wodospady Wiktorii są prawdziwym klejnotem. To szeroka na ok. 1800 m kurtyna na rzece Zambezi, która z ogromnym hukiem spada na głębokość ok. 120 m do wąskiego wąwozu. W porze deszczowej z progu skalnego spada ok. 1,9 mln litrów wody na sekundę. Mgiełka, która powstaje przy okazji tego spadku jest widoczna z odległości aż ok. 60 km. Spacer wzdłuż Wodospadu Wiktorii. Zakwaterowanie w lodży. Nocleg. Trasa: ok. 90 km.

 

15. dzień.

park narodowy wodospadów wiktorii

Śniadanie w lodży. PARK NARODOWY WODOSPADÓW WIKTORII oferuje mnóstwo propozycji na aktywne spędzenie czasu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) uczestnictwo w raftingu na rzecze Zambezi, skok na bungee, zjazd tyrolką lub widokowy przelot helikopterem nad wodospadem. Powrót do lodży i nocleg.

16. dzień.

Śniadanie, wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

17. dzień.

Przylot do Polski.

dzień 5. dla terminu 05.12.2024 r.

swakopmund

Śniadanie. Spacer po mieście i czas wolny. Do wyboru kilka aktywności fakultatywnych (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd quadem po pustyni, rejs łodzią w poszukiwaniu pelikanów i delfinów lub wyprawa do Sandwich Harbour. Powrót do hotelu i nocleg.

dzień 6. dla terminu 05.12.2024 r.

cape cross – spitzkoppe

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd ze Swakopmund wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego w kierunku CAPE CROSS. Po drodze postój przy wraku trałowca Zeila, który jest ostatnim statkiem jaki zatonął na okrytym złą sławą Wybrzeżu Szkieletowym. Wizyta w kolonii kotików i postój przy charakterystycznym krzyżu. Pierwszym Europejczykiem, który wylądował w tej części świata był portugalski odkrywca Diego Cao (w 1486 r.), który postawił kamienny krzyż na cześć króla Portugalii Jana II symbolicznie „zajmując" ten teren (dzisiaj w Cape Cross można zobaczyć replikę oryginału). Lunch w plenerze. Przyjazd pod górę SPITZKOPPE, która dominuje nad płaską równiną. Zakwaterowanie na kempingu, kolacja i nocleg w namiocie z widokiem na górę. Trasa: ok. 280 km.

dzień 7. dla terminu 05.12.2024 r.

spitzkoppe – okolice khorixas (damaraland)

Śniadanie z widokiem na wschód słońca nad Górą SPITZKOPPE. Góra ta, nazywana Matterhornem Afryki, wyglądem przypomina najpiękniejszy szczyt Alp. Wznosi się na wysokość ok. 1800 m n.p.m. Wykwaterowanie i wyjazd z obozu. Przejazd przez krainę, nazywaną przez miejscowych DAMARALAND – nazwa pochodzi od etnicznej grupy zamieszkującej ten obszar (Damara). Postój w miejscowości Uis, zbudowanej przy dawnej kopalni cyny. Lunch. Następny przystanek w stanowisku archeologicznym – Twyfelfontein, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To jedno z największych miejsc starożytnej sztuki naskalnej. Wizyta w skansenie Damara tzw. Living Museum. Lud Damara razem z Buszmenami, jest uznawany za jedno z najstarszych plemion w Namibii o nieznanym pochodzeniu. Zajmuje się zbieractwem, łowiectwem i rolnictwem. Dalszy transfer na kemping w okolicy miasta KHORIXAS, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w namiotach. Trasa: ok. 240 km.

dzień 8. dla terminu 05.12.2024 r.

park narodowy etosha

Śniadanie w obozie, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku PARKU NARODOWEGO ETOSHA. To jeden z największych i najbardziej spektakularnych Afrykańskich Parków Narodowych. Lunch w drodze. Kolacja i nocleg w namiotach na kempingu wewnątrz parku narodowego. Dla chętnych możliwość spędzenia wieczoru i nocy przy oczku wodnym w oczekiwaniu na przychodzące do wodopoju zwierzęta. Trasa: ok. 340 km.

dzień 9. dla terminu 05.12.2024 r.

park narodowy etosha

Śniadanie i wykwaterowanie. Safari w PARKU NARODOWYM ETOSHA w celu poszukiwania zwierząt. Park ten jest domem dla 114 gatunków ssaków, 340 gatunków ptaków, 110 różnych gatunków gadów, 14 gatunków zwierząt ziemnowodnych oraz, co zaskakujące, jednego gatunku ryb. Etosha czyli „Wielkie białe jezioro” pokrywa 25% powierzchni parku. Obecnie jest to wyschnięty zbiornik, który niegdyś był wypełniany wodą rzeki Kunene, a którego dno najczęściej tworzy sól i glina. Zbiornik napełnia się wodą podczas pory deszczowej, ale na bardzo krótki okres i tylko przy ogromnych ulewach deszczu. W porze suchej zwierzęta są w pełni zależne od wydrążonych przez człowieka wodopojów – gromadzą się przy źródłach wody, gdzie łatwo je spotkać. W planie dania – podróżowanie od wodopoju do wodopoju i obserwacja zwierząt. Lunch w ciągu dnia – zależnie od tego jak ułoży się dzień, w formie pikniku lub na kempingu. Przejazd na kemping, kolacja i nocleg w namiotach. Wieczorem, po kolacji, możliwość nocnego oczekiwania na zwierzęta przy oczku wodnym. Trasa: ok. 150 km.

dzień 10. dla terminu 05.12.2024 r.

grashoek (okolice grootfontein)

Po śniadaniu, poranne safari i wyjazd z P. N. Etoshy. Dojazd do miejsca późniejszego obozowiska w okolicach miejscowości GRASHOEK. Jest to kemping prowadzony przez społeczność San i to ich kultura będzie tematem wieczoru i kolejnego poranka. Jak sami o sobie mówią, Buszmeni San to przedstawiciele pierwszych ludów Afryki. Wielu antropologów uważa San za ostatnie ogniwo łączące współczesną cywilizację z kulturą zbieracko-łowiecką. Zamieszkują tereny południowej Afryki od ponad 30 tys. lat, a dowodem na to są liczne rysunki na skałach na terenie Botswany, Namibii i RPA. To jedna z najbardziej fascynujących grup etnicznych na ziemi, która prowadzi koczowniczy tryb życia, ich głównym zajęciem jest polowanie. Ich naturalny tryb życia jest zakłócany przez inne grupy ludzi osiedlających się w co raz większej ilości miejsc. Przyszłość tego plemienia nie rysuje się najlepiej. Ostatnie tereny, na których mogli prowadzić swój myśliwski tryb życia zostają przejmowane przez farmerów i kopalnie. Lunch w ciągu dnia (zależności od tempa realizacji programu) w plenerze na zasadzie pikniku. Wieczorna kolacja przy ognisku i nocleg w namiotach. Trasa: ok. 390 km.

dzień 11. dla terminu 05.12.2024 r.

divundu (kavango)

Śniadanie w obozowisku, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku „kciuka Namibii”, czyli wysuniętego na wschód pasa lądu o długości ok. 450 km. Przejazd przed drogę, która jest szlakiem największej populacji słoni migrującej od Chobe do Zambezi – w okolice, położonej na południowo-wschodnim brzegu rzeki Okawango, miejscowości DIVUNDU. Kemping jest położony w pobliżu Park Narodowy Bwabwata, którego nazwa w lokalnym języku oznacza „dźwięk bulgoczącej wody”. W parku występuje duża różnorodność gatunkowa. Oprócz słoni i żyraf na tym obszarze można napotkać m.in. bawoły, rozmaite gatunki antylop i hipopotamy. Z gatunków drapieżnych w Bwabwacie żyją lwy, lamparty, gepardy i krokodyle. Nie mniej jednak wygląda różnorodność gatunkowa wśród ptactwa (ponad 350 gatunków). Lunch w drodze w ciągu dnia. Zakwaterowanie i kolacja w obozowisku, nocleg w namiocie. Trasa: ok. 410 km.

dzień 12. dla terminu 05.12.2024 r.

park narodowy bwabwata

Śniadanie w obozowisku. Przejazd do PARKU NARODOWEGO BWABWATA. Rejs łodziami „mokoro” po rzece Kubango (Okawango) w poszukiwaniu hipopotamów, krokodyli i słoni. Po południu relaks nad rzeką. Lunch i kolacja na kempingu, nocleg w namiotach.

dzień 13. dla terminu 05.12.2024 r.

kasane (botswana)

Śniadanie i wyjazd z obozowiska. Przejazd w kierunku KASANE w Botswanie. Przekroczenie granicy (nie powinno trwać dłużej niż godzinę). Kasane jest największą miejscowością tego regionu, która znajduje się na skraju Parku Narodowego Chobe. Park słynie z największego skupiska słoni na świecie. Lunch w ciągu dnia. Zakwaterowanie w obozowisku. Kolacja i nocleg w namiocie. Długość trasy: ok. 450 km.

dzień 14. dla terminu 05.12.2024 r.

park narodowy chobe

Śniadanie. Rejs łodzią w PARKU NARODOWYM CHOBE, po rzece Chobe, podczas którego można wypatrywać słoni, bawołów, hipopotamów i krokodyli. Lunch w ciągu dnia. Po południu powrót na kemping i czas na relaks. Kolacja i nocleg.

dzień 15. dla terminu 05.12.2024 r.

park narodowy wodospadów wiktorii (zimbabwe)

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd w kierunku PARKU NARODOWEGO WODOSPADÓW WIKTORII w Zimbabwe (odległość do Wodospadów Wiktorii nie jest zbyt duża, jednak formalności na przejściu granicznym mogą zająć trochę czasu.) Wśród naturalnych bogactw, które posiada Zimbabwe, Wodospady Wiktorii są prawdziwym klejnotem. To szeroka na ok. 1800 m kurtyna na rzece Zambezi, która z ogromnym hukiem spada na głębokość ok. 120 m do wąskiego wąwozu. W porze deszczowej z progu skalnego spada ok. 1,9 mln litrów wody na sekundę. Mgiełka, która powstaje przy okazji tego spadku jest widoczna z odległości aż ok. 60 km. Spacer wzdłuż Wodospadu Wiktorii. Zakwaterowanie w lodży. Nocleg. Trasa: ok. 90 km.

dzień 16. dla terminu 05.12.2024 r.

park narodowy wodospadów wiktorii

Śniadanie w lodży. PARK NARODOWY WODOSPADÓW WIKTORII oferuje mnóstwo propozycji na aktywne spędzenie czasu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) uczestnictwo w raftingu na rzecze Zambezi, skok na bungee, zjazd tyrolką lub widokowy przelot helikopterem nad wodospadem. Powrót do lodży i nocleg.

dzień 17. dla terminu 05.12.2024 r.

Śniadanie, wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

dzień 18. dla terminu 05.12.2024 r.

Przylot do Polski.

O cenie

Cena obejmuje

  • 14 noclegów: 2 noclegi w hotelach: (1 w Windhoek, 1 w Swakopmund)
  • 2-os. pokoje z łazienkami
  • 10 noclegów w namiotach na kempingach z węzłem sanitarnym (bieżąca woda)
  • 2 noclegi w lodży (okolice P. N. Wodospadów Wiktorii)
  • 2-os. pokoje z łazienkami
  • wyżywienie zgodnie z programem: 14 śniadań, 12 lunchów, 11 kolacji
  • bilety wstępu do parków narodowych zgodnie z programem
  • transfery prywatne 4x4
  • opieka polskojęzycznego lidera od lotniska w Windhuk do transferu na lotnisko Victoria Falls
  • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex

Cena nie obejmuje

  • Obowiązkowe opłaty na miejscu: wiza do Namibii: ok. 80 EUR/os., wiza do Zimbabwe: ok. 5O EUR/os., paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od planowanej daty powrotu.
  • Opłaty fakultatywne: w Zimbabwe: rafting na rzecze Zambezi: ok. 140 EUR/os., skok na bungee: ok. 160 EUR/os., zjazd tyrolką: ok. 50 EUR/os. lub widokowy przelot helikopterem nad wodospadem: ok. 154 EUR/os./10-15 min.
  • Opłaty fakultatywne dla terminu 05.12.2024 r. w Swakopmund: przejazd quadem po pustyni: ok. 30 EUR/os./1h, rejs łodzią w poszukiwaniu pelikanów i delfinów: ok. 60 EUR/os., wyprawa do Sandwich Harbour: ok. 160 EUR/os.

Uwagi

  • Wiza: obywatele polscy są zobowiązani do posiadania wizy. Warunki jej uzyskania można znaleźć na stronie https://www.itaka.pl/namibia-wiza/
  • Największe wyzwania tego programu to: duża ilość noclegów w namiotach, długa trasa.
  • Obozowisko na kempingach (namioty) rozstawiane są przez techniczną obsługę wyjazdu.
  • W namiotach każdorazowo zapewniane są łóżka kempingowe tzw. kanadyjki.
  • Wyżywienie w miejscach odległych od cywilizacji zapewnia kucharz, który przemieszcza się z razem z obsługą techniczną wyprawy.
  • Obsługa techniczna porusza się oddzielnym pojazdem, przed grupą, żeby zapewnić przygotowanie obozów i posiłków na czas dojazdu grupy.
  • Rekomendowane ubezpieczenie: rozszerzenie pakietu o sporty ekstremalne jeśli korzysta się z tego typu fakultetów.
  • W związku ze zmianą rozkładu lotu, dla terminu 05.12.2024 r. impreza będzie wydłużona o jeden dzień (cena obejmuje dodatkowe śniadanie oraz nocleg w hotelu w Swakopmund).

Wyżywienie

Kod oferty: WDHNOL2

Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
Zamów rozmowę

Podobne wycieczki w tym regionie

Namibia - Namibia, Botswana i nad Zambezi z noclegami w lodżach

Namibia, Botswana i nad Zambezi z noclegami w lodżach

21 299 zł /os.
 +26 zł TFG i TFP
 

Cena początkowa: 22 530 zł /os.

Najniższa cena przed obniżką: 20 999 zł /os.

Namibia - Bez trwogi po bezdrożach Namibii (self-drive)

Bez trwogi po bezdrożach Namibii (self-drive)

13 949 zł /os.
 +26 zł TFG i TFP
 
Namibia - Różne oblicza Namibii: z noclegami w lodżach

Różne oblicza Namibii: z noclegami w lodżach

17 179 zł /os.
 +26 zł TFG i TFP
 

Cena początkowa: 18 330 zł /os.

Najniższa cena przed obniżką: 16 939 zł /os.

 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Namibia

Namibia, Botswana i nad Zambezi

nowość
Wycieczka objazdowa

Dlaczego warto wybrać tę wycieczkę

Przygotuj się na niezwykłe doświadczenia w Afryce – to wyprawa samochodami 4x4 docierająca do trzech różnych krajów: Namibii, Botswany i Zimbabwe. Przemierz najstarszą pustynię świata – Namib. Przejedź wzdłuż złowrogiego i niegościnnego Wybrzeża Szkieletowego, zobacz kolonię kotików na przylądku Cross. Cofnij się w czasie i przespaceruj po kolonialnym skrawku Niemiec w Swakopmund. Spędź noc w Spitzkoppe z widokiem na drogę mleczną i Krzyż Południa. Poszukaj pustynnych słoni na rzece Aba Huab. Wjedź do królestwa zwierząt w Parku Narodowym Etosha. Przekrocz granicę z Botswaną po to, żeby spłynąć rzeką Chobe wypatrując największej na świecie populacji słoni. Wkrocz do Zimbabwe, by zobaczyć słynny Wodospad Wiktorii. Odetnij się od cywilizacji i choć przez chwilę „poczuj” Afrykę – w Europie ludzie mają zegarki, w Afryce ludzie mają czas! Ta wyprawa przewiduje moc wrażeń! Ku przygodzie, bez zasięgu.

  • nieszablonowy szlak, dotknij skrawka ziemi w trzech różnych krajach
  • dla miłośników adrenaliny i mocnych wrażeń
  • duże nastawienie na przyrodę i przygodę
  • różnorodność krajobrazów: od wybrzeża – po pustynie

Zobacz trasę wycieczki

Windhuk • Sesriem • Park Narodowy Namib-Naukluft • Sossuveli • Sesriem • Swakopmund • Cape Cross • Spitzkoppe • okolice Khorixas (Damaraland) • Park Narodowy Etosha • Grashoek (okolice Grootfontein) • Divundu (Kavango) • Park Narodowy Bwabwata • Kasane (Botswana) • Park Narodowy Chobe • Park Narodowy Wodospadów Wiktorii (Zimbabwe)

Plan wycieczki

1. dzień.

Wylot z Warszawy do Namibii.

2. dzień.

windhuk

Przylot do stolicy Namibii – WINDHUK. Załatwienie formalności wizowych na lotnisku. Zapoznanie z liderem wyprawy. Wymiana waluty na lokalną, zakup karty SIM dla chętnych (w wielu miejscach możliwy brak zasięgu). Transfer do stolicy. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek. Lunch. W programie zwiedzanie stolicy od strony mieszkańca: bogate i biedne dzielnice. Kolacja. Nocleg w hotelu. Trasa: ok. 45 km.

3. dzień.

sesriem – park narodowy namib-naukluft

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd w kierunku SESRIEM, niewielkiej osady położonej na obrzeżach PARKU NARODOWEGO NAMIB-NAUKLUFT. Przejazd drogami szutrowymi przez pustynny krajobraz. Przekroczenie zwrotnika Koziorożca – postój przy pamiątkowej tablicy. Przystanek w osadzie Solitaire. W Sesriem zejście na dno kanionu wyżłobionego przez rzekę Tsauchab. Jest to jedno z niewielu miejsc w okolicy pustyni Namib, w którym woda utrzymuje się przez cały rok. Lunch w drodze. Wieczorny dojazd na kemping. Kolacja w obozie i nocleg w namiotach. Trasa ok. 330 km.

 

4. dzień.

sossusvlei – sesriem – swakopmund

Pobudka przed świtem i wyjazd na podziwianie wschodu słońca w SOSSUSVLEI. Wydmy Sossusvlei są uważane za jedne z największych na świecie i mają oryginalny, czerwony kolor piasku. Przyjazd na wschód słońca do „martwej doliny” – jednego z najbardziej niezwykłych miejsc Namibii. Dno niecki jest otoczone potężnymi wydmami i pokryte suchymi, wyschniętymi kikutami drzew akacjowych, które przetrwały w tej surowej, pustynnej scenerii przez wiele stuleci. Ten kontrast między czerwonymi wydmami, niecką i suchymi resztkami drzew tworzy surrealistyczny obraz, dzięki czemu to jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc na świecie. Następnie wejście na szczyt najwyższej wydmy Namibii i podziwianie widoków. Powrót do obozowiska w SESRIEM na śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Walvis Bay i dalej, wzdłuż Wybrzeża Atlantyckiego, do SWAKOPMUND. To portowe miasteczko jest doskonałym przykładem dobrze zachowanej niemieckiej architektury kolonialnej. Spacer po mieście i czas wolny. Lunch w ciągu dnia. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu, w Swakopmund. Trasa: ok. 500 km.

 

5. dzień.

cape cross – spitzkoppe

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd ze Swakopmund wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego w kierunku CAPE CROSS. Po drodze postój przy wraku trałowca Zeila, który jest ostatnim statkiem jaki zatonął na okrytym złą sławą Wybrzeżu Szkieletowym. Wizyta w kolonii kotików i postój przy charakterystycznym krzyżu. Pierwszym Europejczykiem, który wylądował w tej części świata był portugalski odkrywca Diego Cao (w 1486 r.), który postawił kamienny krzyż na cześć króla Portugalii Jana II symbolicznie „zajmując" ten teren (dzisiaj w Cape Cross można zobaczyć replikę oryginału). Lunch w plenerze. Przyjazd pod górę SPITZKOPPE, która dominuje nad płaską równiną. Zakwaterowanie na kempingu, kolacja i nocleg w namiocie z widokiem na górę. Trasa: ok. 280 km.

 

6. dzień.

spitzkoppe – okolice khorixas (damaraland)

Śniadanie z widokiem na wschód słońca nad Górą SPITZKOPPE. Góra ta, nazywana Matterhornem Afryki, wyglądem przypomina najpiękniejszy szczyt Alp. Wznosi się na wysokość ok. 1800 m n.p.m. Wykwaterowanie i wyjazd z obozu. Przejazd przez krainę, nazywaną przez miejscowych DAMARALAND – nazwa pochodzi od etnicznej grupy zamieszkującej ten obszar (Damara). Postój w miejscowości Uis, zbudowanej przy dawnej kopalni cyny. Lunch. Następny przystanek w stanowisku archeologicznym – Twyfelfontein, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To jedno z największych miejsc starożytnej sztuki naskalnej. Wizyta w skansenie Damara tzw. Living Museum. Lud Damara razem z Buszmenami, jest uznawany za jedno z najstarszych plemion w Namibii o nieznanym pochodzeniu. Zajmuje się zbieractwem, łowiectwem i rolnictwem. Dalszy transfer na kemping w okolicy miasta KHORIXAS, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w namiotach. Trasa: ok. 240 km.

 

7. dzień.

park narodowy etosha

Śniadanie w obozie, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku PARKU NARODOWEGO ETOSHA. To jeden z największych i najbardziej spektakularnych Afrykańskich Parków Narodowych. Lunch w drodze. Kolacja i nocleg w namiotach na kempingu wewnątrz parku narodowego. Dla chętnych możliwość spędzenia wieczoru i nocy przy oczku wodnym w oczekiwaniu na przychodzące do wodopoju zwierzęta. Trasa: ok. 340 km.

8. dzień.

park narodowy etosha

Śniadanie i wykwaterowanie. Safari w PARKU NARODOWYM ETOSHA w celu poszukiwania zwierząt. Park ten jest domem dla 114 gatunków ssaków, 340 gatunków ptaków, 110 różnych gatunków gadów, 14 gatunków zwierząt ziemnowodnych oraz, co zaskakujące, jednego gatunku ryb. Etosha czyli „Wielkie białe jezioro” pokrywa 25% powierzchni parku. Obecnie jest to wyschnięty zbiornik, który niegdyś był wypełniany wodą rzeki Kunene, a którego dno najczęściej tworzy sól i glina. Zbiornik napełnia się wodą podczas pory deszczowej, ale na bardzo krótki okres i tylko przy ogromnych ulewach deszczu. W porze suchej zwierzęta są w pełni zależne od wydrążonych przez człowieka wodopojów – gromadzą się przy źródłach wody, gdzie łatwo je spotkać. W planie dania – podróżowanie od wodopoju do wodopoju i obserwacja zwierząt. Lunch w ciągu dnia – zależnie od tego jak ułoży się dzień, w formie pikniku lub na kempingu. Przejazd na kemping, kolacja i nocleg w namiotach. Wieczorem, po kolacji, możliwość nocnego oczekiwania na zwierzęta przy oczku wodnym. Trasa: ok. 150 km.

 

9. dzień.

grashoek (okolice grootfontein)

Po śniadaniu, poranne safari i wyjazd z P. N. Etoshy. Dojazd do miejsca późniejszego obozowiska w okolicach miejscowości GRASHOEK. Jest to kemping prowadzony przez społeczność San i to ich kultura będzie tematem wieczoru i kolejnego poranka. Jak sami o sobie mówią, Buszmeni San to przedstawiciele pierwszych ludów Afryki. Wielu antropologów uważa San za ostatnie ogniwo łączące współczesną cywilizację z kulturą zbieracko-łowiecką. Zamieszkują tereny południowej Afryki od ponad 30 tys. lat, a dowodem na to są liczne rysunki na skałach na terenie Botswany, Namibii i RPA. To jedna z najbardziej fascynujących grup etnicznych na ziemi, która prowadzi koczowniczy tryb życia, ich głównym zajęciem jest polowanie. Ich naturalny tryb życia jest zakłócany przez inne grupy ludzi osiedlających się w co raz większej ilości miejsc. Przyszłość tego plemienia nie rysuje się najlepiej. Ostatnie tereny, na których mogli prowadzić swój myśliwski tryb życia zostają przejmowane przez farmerów i kopalnie. Lunch w ciągu dnia (zależności od tempa realizacji programu) w plenerze na zasadzie pikniku. Wieczorna kolacja przy ognisku i nocleg w namiotach. Trasa: ok. 390 km.

10. dzień.

divundu (kavango)

Śniadanie w obozowisku, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku „kciuka Namibii”, czyli wysuniętego na wschód pasa lądu o długości ok. 450 km. Przejazd przed drogę, która jest szlakiem największej populacji słoni migrującej od Chobe do Zambezi – w okolice, położonej na południowo-wschodnim brzegu rzeki Okawango, miejscowości DIVUNDU. Kemping jest położony w pobliżu Park Narodowy Bwabwata, którego nazwa w lokalnym języku oznacza „dźwięk bulgoczącej wody”. W parku występuje duża różnorodność gatunkowa. Oprócz słoni i żyraf na tym obszarze można napotkać m.in. bawoły, rozmaite gatunki antylop i hipopotamy. Z gatunków drapieżnych w Bwabwacie żyją lwy, lamparty, gepardy i krokodyle. Nie mniej jednak wygląda różnorodność gatunkowa wśród ptactwa (ponad 350 gatunków). Lunch w drodze w ciągu dnia. Zakwaterowanie i kolacja w obozowisku, nocleg w namiocie. Trasa: ok. 410 km.

 

11. dzień.

park narodowy bwabwata

Śniadanie w obozowisku. Przejazd do PARKU NARODOWEGO BWABWATA. Rejs łodziami „mokoro” po rzece Kubango (Okawango) w poszukiwaniu hipopotamów, krokodyli i słoni. Po południu relaks nad rzeką. Lunch i kolacja na kempingu, nocleg w namiotach.

12. dzień.

kasane (botswana)

Śniadanie i wyjazd z obozowiska. Przejazd w kierunku KASANE w Botswanie. Przekroczenie granicy (nie powinno trwać dłużej niż godzinę). Kasane jest największą miejscowością tego regionu, która znajduje się na skraju Parku Narodowego Chobe. Park słynie z największego skupiska słoni na świecie. Lunch w ciągu dnia. Zakwaterowanie w obozowisku. Kolacja i nocleg w namiocie. Długość trasy: ok. 450 km.

13. dzień.

park narodowy chobe

Śniadanie. Rejs łodzią w PARKU NARODOWYM CHOBE, po rzece Chobe, podczas którego można wypatrywać słoni, bawołów, hipopotamów i krokodyli. Lunch w ciągu dnia. Po południu powrót na kemping i czas na relaks. Kolacja i nocleg.

14. dzień.

park narodowy wodospadów wiktorii (zimbabwe)

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd w kierunku PARKU NARODOWEGO WODOSPADÓW WIKTORII w Zimbabwe (odległość do Wodospadów Wiktorii nie jest zbyt duża, jednak formalności na przejściu granicznym mogą zająć trochę czasu.) Wśród naturalnych bogactw, które posiada Zimbabwe, Wodospady Wiktorii są prawdziwym klejnotem. To szeroka na ok. 1800 m kurtyna na rzece Zambezi, która z ogromnym hukiem spada na głębokość ok. 120 m do wąskiego wąwozu. W porze deszczowej z progu skalnego spada ok. 1,9 mln litrów wody na sekundę. Mgiełka, która powstaje przy okazji tego spadku jest widoczna z odległości aż ok. 60 km. Spacer wzdłuż Wodospadu Wiktorii. Zakwaterowanie w lodży. Nocleg. Trasa: ok. 90 km.

 

15. dzień.

park narodowy wodospadów wiktorii

Śniadanie w lodży. PARK NARODOWY WODOSPADÓW WIKTORII oferuje mnóstwo propozycji na aktywne spędzenie czasu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) uczestnictwo w raftingu na rzecze Zambezi, skok na bungee, zjazd tyrolką lub widokowy przelot helikopterem nad wodospadem. Powrót do lodży i nocleg.

16. dzień.

Śniadanie, wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

17. dzień.

Przylot do Polski.

dzień 5. dla terminu 05.12.2024 r.

swakopmund

Śniadanie. Spacer po mieście i czas wolny. Do wyboru kilka aktywności fakultatywnych (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd quadem po pustyni, rejs łodzią w poszukiwaniu pelikanów i delfinów lub wyprawa do Sandwich Harbour. Powrót do hotelu i nocleg.

dzień 6. dla terminu 05.12.2024 r.

cape cross – spitzkoppe

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd ze Swakopmund wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego w kierunku CAPE CROSS. Po drodze postój przy wraku trałowca Zeila, który jest ostatnim statkiem jaki zatonął na okrytym złą sławą Wybrzeżu Szkieletowym. Wizyta w kolonii kotików i postój przy charakterystycznym krzyżu. Pierwszym Europejczykiem, który wylądował w tej części świata był portugalski odkrywca Diego Cao (w 1486 r.), który postawił kamienny krzyż na cześć króla Portugalii Jana II symbolicznie „zajmując" ten teren (dzisiaj w Cape Cross można zobaczyć replikę oryginału). Lunch w plenerze. Przyjazd pod górę SPITZKOPPE, która dominuje nad płaską równiną. Zakwaterowanie na kempingu, kolacja i nocleg w namiocie z widokiem na górę. Trasa: ok. 280 km.

dzień 7. dla terminu 05.12.2024 r.

spitzkoppe – okolice khorixas (damaraland)

Śniadanie z widokiem na wschód słońca nad Górą SPITZKOPPE. Góra ta, nazywana Matterhornem Afryki, wyglądem przypomina najpiękniejszy szczyt Alp. Wznosi się na wysokość ok. 1800 m n.p.m. Wykwaterowanie i wyjazd z obozu. Przejazd przez krainę, nazywaną przez miejscowych DAMARALAND – nazwa pochodzi od etnicznej grupy zamieszkującej ten obszar (Damara). Postój w miejscowości Uis, zbudowanej przy dawnej kopalni cyny. Lunch. Następny przystanek w stanowisku archeologicznym – Twyfelfontein, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To jedno z największych miejsc starożytnej sztuki naskalnej. Wizyta w skansenie Damara tzw. Living Museum. Lud Damara razem z Buszmenami, jest uznawany za jedno z najstarszych plemion w Namibii o nieznanym pochodzeniu. Zajmuje się zbieractwem, łowiectwem i rolnictwem. Dalszy transfer na kemping w okolicy miasta KHORIXAS, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w namiotach. Trasa: ok. 240 km.

dzień 8. dla terminu 05.12.2024 r.

park narodowy etosha

Śniadanie w obozie, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku PARKU NARODOWEGO ETOSHA. To jeden z największych i najbardziej spektakularnych Afrykańskich Parków Narodowych. Lunch w drodze. Kolacja i nocleg w namiotach na kempingu wewnątrz parku narodowego. Dla chętnych możliwość spędzenia wieczoru i nocy przy oczku wodnym w oczekiwaniu na przychodzące do wodopoju zwierzęta. Trasa: ok. 340 km.

dzień 9. dla terminu 05.12.2024 r.

park narodowy etosha

Śniadanie i wykwaterowanie. Safari w PARKU NARODOWYM ETOSHA w celu poszukiwania zwierząt. Park ten jest domem dla 114 gatunków ssaków, 340 gatunków ptaków, 110 różnych gatunków gadów, 14 gatunków zwierząt ziemnowodnych oraz, co zaskakujące, jednego gatunku ryb. Etosha czyli „Wielkie białe jezioro” pokrywa 25% powierzchni parku. Obecnie jest to wyschnięty zbiornik, który niegdyś był wypełniany wodą rzeki Kunene, a którego dno najczęściej tworzy sól i glina. Zbiornik napełnia się wodą podczas pory deszczowej, ale na bardzo krótki okres i tylko przy ogromnych ulewach deszczu. W porze suchej zwierzęta są w pełni zależne od wydrążonych przez człowieka wodopojów – gromadzą się przy źródłach wody, gdzie łatwo je spotkać. W planie dania – podróżowanie od wodopoju do wodopoju i obserwacja zwierząt. Lunch w ciągu dnia – zależnie od tego jak ułoży się dzień, w formie pikniku lub na kempingu. Przejazd na kemping, kolacja i nocleg w namiotach. Wieczorem, po kolacji, możliwość nocnego oczekiwania na zwierzęta przy oczku wodnym. Trasa: ok. 150 km.

dzień 10. dla terminu 05.12.2024 r.

grashoek (okolice grootfontein)

Po śniadaniu, poranne safari i wyjazd z P. N. Etoshy. Dojazd do miejsca późniejszego obozowiska w okolicach miejscowości GRASHOEK. Jest to kemping prowadzony przez społeczność San i to ich kultura będzie tematem wieczoru i kolejnego poranka. Jak sami o sobie mówią, Buszmeni San to przedstawiciele pierwszych ludów Afryki. Wielu antropologów uważa San za ostatnie ogniwo łączące współczesną cywilizację z kulturą zbieracko-łowiecką. Zamieszkują tereny południowej Afryki od ponad 30 tys. lat, a dowodem na to są liczne rysunki na skałach na terenie Botswany, Namibii i RPA. To jedna z najbardziej fascynujących grup etnicznych na ziemi, która prowadzi koczowniczy tryb życia, ich głównym zajęciem jest polowanie. Ich naturalny tryb życia jest zakłócany przez inne grupy ludzi osiedlających się w co raz większej ilości miejsc. Przyszłość tego plemienia nie rysuje się najlepiej. Ostatnie tereny, na których mogli prowadzić swój myśliwski tryb życia zostają przejmowane przez farmerów i kopalnie. Lunch w ciągu dnia (zależności od tempa realizacji programu) w plenerze na zasadzie pikniku. Wieczorna kolacja przy ognisku i nocleg w namiotach. Trasa: ok. 390 km.

dzień 11. dla terminu 05.12.2024 r.

divundu (kavango)

Śniadanie w obozowisku, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku „kciuka Namibii”, czyli wysuniętego na wschód pasa lądu o długości ok. 450 km. Przejazd przed drogę, która jest szlakiem największej populacji słoni migrującej od Chobe do Zambezi – w okolice, położonej na południowo-wschodnim brzegu rzeki Okawango, miejscowości DIVUNDU. Kemping jest położony w pobliżu Park Narodowy Bwabwata, którego nazwa w lokalnym języku oznacza „dźwięk bulgoczącej wody”. W parku występuje duża różnorodność gatunkowa. Oprócz słoni i żyraf na tym obszarze można napotkać m.in. bawoły, rozmaite gatunki antylop i hipopotamy. Z gatunków drapieżnych w Bwabwacie żyją lwy, lamparty, gepardy i krokodyle. Nie mniej jednak wygląda różnorodność gatunkowa wśród ptactwa (ponad 350 gatunków). Lunch w drodze w ciągu dnia. Zakwaterowanie i kolacja w obozowisku, nocleg w namiocie. Trasa: ok. 410 km.

dzień 12. dla terminu 05.12.2024 r.

park narodowy bwabwata

Śniadanie w obozowisku. Przejazd do PARKU NARODOWEGO BWABWATA. Rejs łodziami „mokoro” po rzece Kubango (Okawango) w poszukiwaniu hipopotamów, krokodyli i słoni. Po południu relaks nad rzeką. Lunch i kolacja na kempingu, nocleg w namiotach.

dzień 13. dla terminu 05.12.2024 r.

kasane (botswana)

Śniadanie i wyjazd z obozowiska. Przejazd w kierunku KASANE w Botswanie. Przekroczenie granicy (nie powinno trwać dłużej niż godzinę). Kasane jest największą miejscowością tego regionu, która znajduje się na skraju Parku Narodowego Chobe. Park słynie z największego skupiska słoni na świecie. Lunch w ciągu dnia. Zakwaterowanie w obozowisku. Kolacja i nocleg w namiocie. Długość trasy: ok. 450 km.

dzień 14. dla terminu 05.12.2024 r.

park narodowy chobe

Śniadanie. Rejs łodzią w PARKU NARODOWYM CHOBE, po rzece Chobe, podczas którego można wypatrywać słoni, bawołów, hipopotamów i krokodyli. Lunch w ciągu dnia. Po południu powrót na kemping i czas na relaks. Kolacja i nocleg.

dzień 15. dla terminu 05.12.2024 r.

park narodowy wodospadów wiktorii (zimbabwe)

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd w kierunku PARKU NARODOWEGO WODOSPADÓW WIKTORII w Zimbabwe (odległość do Wodospadów Wiktorii nie jest zbyt duża, jednak formalności na przejściu granicznym mogą zająć trochę czasu.) Wśród naturalnych bogactw, które posiada Zimbabwe, Wodospady Wiktorii są prawdziwym klejnotem. To szeroka na ok. 1800 m kurtyna na rzece Zambezi, która z ogromnym hukiem spada na głębokość ok. 120 m do wąskiego wąwozu. W porze deszczowej z progu skalnego spada ok. 1,9 mln litrów wody na sekundę. Mgiełka, która powstaje przy okazji tego spadku jest widoczna z odległości aż ok. 60 km. Spacer wzdłuż Wodospadu Wiktorii. Zakwaterowanie w lodży. Nocleg. Trasa: ok. 90 km.

dzień 16. dla terminu 05.12.2024 r.

park narodowy wodospadów wiktorii

Śniadanie w lodży. PARK NARODOWY WODOSPADÓW WIKTORII oferuje mnóstwo propozycji na aktywne spędzenie czasu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) uczestnictwo w raftingu na rzecze Zambezi, skok na bungee, zjazd tyrolką lub widokowy przelot helikopterem nad wodospadem. Powrót do lodży i nocleg.

dzień 17. dla terminu 05.12.2024 r.

Śniadanie, wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

dzień 18. dla terminu 05.12.2024 r.

Przylot do Polski.

O cenie

Cena obejmuje

  • 14 noclegów: 2 noclegi w hotelach: (1 w Windhoek, 1 w Swakopmund)
  • 2-os. pokoje z łazienkami
  • 10 noclegów w namiotach na kempingach z węzłem sanitarnym (bieżąca woda)
  • 2 noclegi w lodży (okolice P. N. Wodospadów Wiktorii)
  • 2-os. pokoje z łazienkami
  • wyżywienie zgodnie z programem: 14 śniadań, 12 lunchów, 11 kolacji
  • bilety wstępu do parków narodowych zgodnie z programem
  • transfery prywatne 4x4
  • opieka polskojęzycznego lidera od lotniska w Windhuk do transferu na lotnisko Victoria Falls
  • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex

Cena nie obejmuje

  • Obowiązkowe opłaty na miejscu: wiza do Namibii: ok. 80 EUR/os., wiza do Zimbabwe: ok. 5O EUR/os., paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od planowanej daty powrotu.
  • Opłaty fakultatywne: w Zimbabwe: rafting na rzecze Zambezi: ok. 140 EUR/os., skok na bungee: ok. 160 EUR/os., zjazd tyrolką: ok. 50 EUR/os. lub widokowy przelot helikopterem nad wodospadem: ok. 154 EUR/os./10-15 min.
  • Opłaty fakultatywne dla terminu 05.12.2024 r. w Swakopmund: przejazd quadem po pustyni: ok. 30 EUR/os./1h, rejs łodzią w poszukiwaniu pelikanów i delfinów: ok. 60 EUR/os., wyprawa do Sandwich Harbour: ok. 160 EUR/os.

Uwagi

  • Wiza: obywatele polscy są zobowiązani do posiadania wizy. Warunki jej uzyskania można znaleźć na stronie https://www.itaka.pl/namibia-wiza/
  • Największe wyzwania tego programu to: duża ilość noclegów w namiotach, długa trasa.
  • Obozowisko na kempingach (namioty) rozstawiane są przez techniczną obsługę wyjazdu.
  • W namiotach każdorazowo zapewniane są łóżka kempingowe tzw. kanadyjki.
  • Wyżywienie w miejscach odległych od cywilizacji zapewnia kucharz, który przemieszcza się z razem z obsługą techniczną wyprawy.
  • Obsługa techniczna porusza się oddzielnym pojazdem, przed grupą, żeby zapewnić przygotowanie obozów i posiłków na czas dojazdu grupy.
  • Rekomendowane ubezpieczenie: rozszerzenie pakietu o sporty ekstremalne jeśli korzysta się z tego typu fakultetów.
  • W związku ze zmianą rozkładu lotu, dla terminu 05.12.2024 r. impreza będzie wydłużona o jeden dzień (cena obejmuje dodatkowe śniadanie oraz nocleg w hotelu w Swakopmund).

Wyżywienie

Kod oferty: WDHNOL2

Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
Zamów rozmowę

Oferta wyprzedana. Sprawdź podobne dostępne oferty.

Podobne wycieczki w tym regionie

Namibia - Namibia, Botswana i nad Zambezi z noclegami w lodżach

Namibia, Botswana i nad Zambezi z noclegami w lodżach

21 299 zł /os.
 +26 zł TFG i TFP
 

Cena początkowa: 22 530 zł /os.

Najniższa cena przed obniżką: 20 999 zł /os.

Namibia - Bez trwogi po bezdrożach Namibii (self-drive)

Bez trwogi po bezdrożach Namibii (self-drive)

13 949 zł /os.
 +26 zł TFG i TFP
 
Namibia - Różne oblicza Namibii: z noclegami w lodżach

Różne oblicza Namibii: z noclegami w lodżach

17 179 zł /os.
 +26 zł TFG i TFP
 

Cena początkowa: 18 330 zł /os.

Najniższa cena przed obniżką: 16 939 zł /os.

  • fb
  • insta
  • yt
  • tiktok
  • blik
  • ms
  • visa
  • przelewy
  • gpay
  • applepay
  • terazPolska
  • pit
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Biuro Podróży ITAKA 2024. Jeśli korzystasz z naszego z serwisu, akceptujesz nasz Regulamin.