Biuro podróży Itaka
    Biuro podróży Itaka
     

    Namibia

    Bez trwogi po bezdrożach Namibii (self-drive)

    nowość
    nowość
    Wycieczka objazdowa
    9 999 zł /os.
    ZIMA
    Łącznie: 10 000 zł
    Rezerwuj
    Łącznie: 10 000 zł

    Zobacz trasę wycieczki

    Windhuk • Sesriem  • P. N. Namib-Naukluft • Sesriem • Swkopmund • Cape Cross • Spitzkoppe • Twyfelfontein (Damaraland) • P. N. Etosha • Cheetah Conservation Fund • Otjiwarongo • Windhuk

    Plan wycieczki

    1. dzień.

    Wylot z Polski do Namibii.

    2. dzień.

    windhuk

    Przylot do Namibii. Załatwienie formalności wizowych i zbiórka grupy na lotnisku, zapoznanie z liderem wyprawy. Przejazd do stolicy kraju – WINDHUKU. Zakwaterowanie w hotelu. Omówienie trasy wyprawy, zapoznanie się z samochodami, zasadami bezpiecznej jazdy i ekwipunkiem. Krótki kurs wymiany koła i stawiania namiotów na dachu samochodu. Sprawdzenie nabytych informacji w praktyce. Kolacja w lokalnej restauracji, powrót do hotelu i nocleg. Długość trasy: ok. 45 km.

    3. dzień.

    sesriem – p. n. namib-naukluft

    Śniadanie, wykwaterowanie. Postój w sklepie na zakupy przed wyruszeniem poza cywilizację. Przejazd szutrowymi drogami w kierunku SESRIEM. Postój na lunch w drodze. Dojazd na kemping w pobliżu Sesriem. Wyjazd na zachód słońca do PARKU NARODOWEGO NAMIB- NAUKLUFT. W programie Dolina Śmierci (Deadvlei) i solnisko Sossusvlei oraz wjazd na największą wydmę tego parku udostępnioną dla odwiedzających. Martwa Dolina to najbardziej rozpoznawalna część P. N. Namib-Naukluft i jeden z najpopularniejszych krajobrazów Namibii. Przed wiekami miejsce to porastały drzewa akacjowe, aż do momentu, gdy przemieszczające się wydmy odcięły drzewa od źródła wody, powodując uschnięcie roślinności. Wyschnięte drzewa są otoczone spektakularnymi czerwonymi wydmami. Powrót na kemping, kolacja i nocleg w namiotach dachowych. Długość trasy: ok. 350 km.

     

    4. dzień.

    sesriem – swakopmund

    Śniadanie. Wyjazd z obozu w kierunku kanionu SESRIEM. Przejście do punktu widokowego, żeby spojrzeć na kanion Sesriem z góry, zejście i spacer wzdłuż kanionu. Wyjazd do miasteczka SWAKOPMUND. Przejazd drogami szutrowymi przez pustynię Namib, w kierunku wybrzeża. Przekroczenie zwrotnika Koziorożca – postój na pamiątkową fotografię przy symbolicznym punkcie. Przejazd przez widokowe przesmyki kanionu Gaub i rzeki Kuiseb. Postój na lunch w trasie. Zakwaterowanie w hotelu, w Swakopmund. Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu i nocleg. Długość trasy: ok. 350 km.

     

    5. dzień.

    swakopmund – cape cross – spitzkoppe

    Śniadanie. Spacer po miasteczku SWAKOPMUND, które jest idealnym przykładem świetnie zachowanej niemieckiej architektury kolonialnej. Wykwaterowanie i przejazd drogą wzdłuż wybrzeża Atlantyku. Postój niedaleko miasteczka Henties Bay, z którego można zobaczyć „najmłodszy” z rozbitych tu wraków statków – angolański trałowiec Zeila. To znak, że rozpoczyna się podroż przez okryte złą sławą Wybrzeże Szkieletowe czyli ciągnący się przez 500 km pas wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, który już Portugalscy żeglarze w XVII w. nazywali „Bramami piekła”. Ze względu na silne prądy i liczne płycizny, wiele statków rozbiło się na skalistym dnie wybrzeża. Dalszy przejazd do CAPE CROSS. Wizyta w kolonii kotików i postój przy charakterystycznym krzyżu – symbolu tego miejsca. Pierwszym Europejczykiem, który wylądował w tej części świata był portugalski odkrywca Diego Cao (w 1486 r.) Postawienie kamiennego krzyża na cześć portugalskiego króla Jana II było symbolicznym aktem zgłoszenia roszczeń do tych ziem przez Królestwo Portugali (dzisiaj w Cape Cross możesz zobaczyć replikę oryginału). Lunch w plenerze. Dalszy przejazd. Zakwaterowanie na kampingu pod dominującą nad płaską równiną górą SPITZKOPPE. Czas wolny, możliwość pooglądania naskalnych rysunków ludu San (Buszmenów). Kolacja i nocleg w namiotach dachowych. Długość przejazdu: ok. 270 km.

     

    6. dzień.

    spitzkoppe – twyfelfontein (damaraland)

    Śniadanie z widokiem na wschód słońca nad Górą SPITZKOPPE. Góra ta, przez wielu nazywana Matterhornem Afryki, swoim wyglądem przypomina najpiękniejszy szczyt Alp. Wznosi się na wysokość ok. 1800 m n.p.m. Wykwaterowanie i wyjazd z obozu. Przejazd w kierunku krainy DAMARALAND – nazwa ta jest pozostałością po czasach apartheidu, kiedy na te obszary przymusowo przesiedlano przedstawicieli plemienia Damara. Lunch w drodze. Następny przystanek w TWYFELFONTEIN, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To jedno z największych miejsc starożytnej sztuki naskalnej. Spacer wśród rysunków. Wizyta w skansenie Damara Living Museum. Lud Damara razem z plemieniem San (Buszmeni) jest, przez antropologów, uznawany za jedno z najstarszych plemion w Namibii o nieznanym pochodzeniu. Ludy te zajmowały się zbieractwem, łowiectwem i rolnictwem. Przejazd na kemping w okolicy TWYFELFONTEIN. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w namiotach na dachu. Długość trasy: ok. 240 km.

    7. dzień.

    p. n. etosha

    Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku PARKU NARODOWEGO ETOSHA. Postój w wiosce plemienia Himba. Lunch w drodze. Wjazd do parku od rzadko uczęszczanej przez turystów, zachodniej strony. To jeden z największych i najbardziej spektakularnych afrykańskich parków narodowych. Kolacja i nocleg w namiotach dachowych na kempingu wewnątrz parku narodowego. Dla chętnych możliwość spędzenia wieczoru i nocy przy oczku wodnym w oczekiwaniu na przychodzące do wodopoju zwierzęta. Długość trasy: ok. 300 km.

     

    8. dzień.

    p. n. etosha

    Śniadanie i wykwaterowanie. Safari w PARKU NARODOWYM ETOSHA w poszukiwaniu zwierząt. Park jest domem dla 114 gatunków ssaków, 340 gatunków ptaków, 110 różnych gatunków gadów, 14 gatunków zwierząt ziemnowodnych oraz, co zaskakujące, jednego gatunku ryb. Etosha, czyli „Wielkie białe jezioro” pokrywa 25% powierzchni parku. W samym sercu znajduje się niecka wyschniętego prajeziora, którą niegdyś wypełniały wody rzeki Kunene, obecnie tylko jej fragment napełnia się wodą podczas pory deszczowej, ale na bardzo krótki okres i tylko przy ogromnych ulewach deszczu. W porze suchej zwierzęta są w pełni zależne od wydrążonych przez człowieka wodopojów – gromadzą się przy źródłach wody, gdzie łatwo je spotkać. W planie dnia – podróżowanie od wodopoju do wodopoju i obserwacja zwierząt. Lunch w ciągu dnia – zależnie od tego, jak ułoży się dzień, w formie pikniku lub na kempingu. Zakwaterowanie na kempingu, kolacja i nocleg w namiotach dachowych. Wieczorem, po kolacji, możliwość nocnego oczekiwania na zwierzęta przy oczku wodnym. Długość trasy: ok. 250 km.

     

    9. dzień.

    p. n. etosha – cheetah conservation fund – otjiwarongo

    Śniadanie, wykwaterowanie. Safari w Parku Narodowym Etosha. Wyjazd z parku, postój na lunch. Przejazd do CHEETAH CONSERVATION FUND. To instytucja badawcza, która została założona w 1990 r., obierając za cel ochronę i utrzymanie populacji gepardów w Namibii. Dalszy przejazd do lodży – nocleg zaplanowano w okolicy OTJIWARONGO. Wyjazd na wieczorne safari. Kolacja pożegnalna i nocleg w lodży. Długość trasy: ok. 400 km.

    10. dzień.

    windhuk

    Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku WINDHUKU. Postój w Okahandja na przydrożnym i największym w Namibii rynku pamiątek. Oprócz tego w Okahandja znajduje się najstarszy i uchodzący za najlepszy sklep z biltongiem, czyli lokalnym przysmakiem – suszonym mięsem. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Długość trasy: ok. 270 km.

    11. dzień.

    Powrót do Polski.

    O cenie

    Cena obejmuje

    • 8 noclegów: 2 noclegi w hotelach: (1 w Windhuk, 1 w Swakopmund), 2-os. pokoje z łazienkami
    • 5 noclegów w namiotach dachowych na kempingach z węzłem sanitarnym (bieżąca woda)
    • 1 nocleg w lodży, 2-os. pokój z łazienką
    • wyżywienie zgodnie z programem: 8 śniadań, 7 lunchów, 8 kolacji
    • bilety wstępu i opłaty wejściowe do parków narodowych zgodnie z programem
    • transfery prywatne 4x4
    • paliwo na czas wyjazdu 
    • opieka anglojęzycznego lidera od lotniska w Windhuk do transferu na lotnisko w Windhuk
    • sprzęt kempingowy (namioty na dachu samochodu, lodówka, sztućce, poduszki, krzesła)
    • mapy ze współrzędnymi GPS i szczegółowo opracowana trasa
    • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex

    Obowiązkowe opłaty na miejscu

    •  wiza do Namibii: ok. 80 EUR/os.

    Uwagi

    • Wiza: obywatele polscy są zobowiązani do posiadania wizy. Warunki jej uzyskania można znaleźć na stronie https://www.itaka.pl/namibia-wiza/
    • Największe wyzwania tego programu to: intensywność i długość tras przejazdu, noclegi w namiotach. 
    • Trasa wycieczki może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe, zamknięte drogi i sytuacje losowe.
    • na tym programie korzystamy z samochodów terenowych mieszczących 4 osoby dorosłe, z możliwością rozbicia namiotów na dachu (2 namioty, każdy 2-os.) zgodnie z zamieszczoną w galerii grafiką. 
    • Pojazdy Toyota Hilux/Ford Ranger, 5-os. (jeździmy w 4 osoby): opcja self-drive – pojazdem kierują uczestnicy, wymieniając się lub opcja z kierowcą za dopłatą na miejscu (dopłata do kierowcy: ok. 180 EUR/os.), możliwość dopłaty za wykorzystanie samochodu we 2 osoby (przy rezerwacji 2 osobowej). 
    • Uczestnicy chcący samodzielnie prowadzić pojazd muszą mieć ukończone 21 lat, posiadać prawo jazdy min. 1 rok i posiadać międzynarodowe prawo jazdy. 
    • Minimalny wiek uczestników to 15 lat.
    • Program przeznaczony dla osób zdrowych i sprawnych fizycznie.
    • W przypadku programu typu self-drive – uczestnik czynnie uczestniczy w życiu obozu tzn. pomaga przy rozbijaniu obozowiska i przygotowywaniu posiłków, rozkłada namiot i myje naczynia z których korzystał.  
    • Lunch w drodze najczęściej przybiera formę pikniku. Kolacja na kampingach jest przygotowywana przez obsługę techniczną. 
    • UWAGA! W terminie 06/02/2025 organizator zapewnia uczestnictwo polskojęzycznego lidera wyjazdu. 

    Dostępne pokoje

    Zakwaterowanie 2-os. wedle programu

    Wyżywienie

    Wyżywienie zgodnie z programem

    Kod oferty: WDHNOL4

    Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
    Zamów rozmowę

    Podobne wycieczki w tym regionie

    Namibia - Namibia, Botswana i nad Zambezi

    Namibia, Botswana i nad Zambezi

    16 909 zł /os.
     +26 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 18 040 zł /os.

    Najniższa cena przed obniżką: 16 669 zł /os.

    Namibia - Różne oblicza Namibii: z noclegami w lodżach

    Różne oblicza Namibii: z noclegami w lodżach

    16 939 zł /os.
     +26 zł TFG i TFP
     
    Namibia - Różne oblicza Namibii

    Różne oblicza Namibii

    17 129 zł /os.
     +26 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 17 730 zł /os.

    Najniższa cena przed obniżką: 17 049 zł /os.

     
    •  
    •  
    •  
    •  
    •  

    Namibia

    Bez trwogi po bezdrożach Namibii (self-drive)

    nowość
    Wycieczka objazdowa
    9 999 zł /os.

    Zobacz trasę wycieczki

    Windhuk • Sesriem  • P. N. Namib-Naukluft • Sesriem • Swkopmund • Cape Cross • Spitzkoppe • Twyfelfontein (Damaraland) • P. N. Etosha • Cheetah Conservation Fund • Otjiwarongo • Windhuk

    Plan wycieczki

    1. dzień.

    Wylot z Polski do Namibii.

    2. dzień.

    windhuk

    Przylot do Namibii. Załatwienie formalności wizowych i zbiórka grupy na lotnisku, zapoznanie z liderem wyprawy. Przejazd do stolicy kraju – WINDHUKU. Zakwaterowanie w hotelu. Omówienie trasy wyprawy, zapoznanie się z samochodami, zasadami bezpiecznej jazdy i ekwipunkiem. Krótki kurs wymiany koła i stawiania namiotów na dachu samochodu. Sprawdzenie nabytych informacji w praktyce. Kolacja w lokalnej restauracji, powrót do hotelu i nocleg. Długość trasy: ok. 45 km.

    3. dzień.

    sesriem – p. n. namib-naukluft

    Śniadanie, wykwaterowanie. Postój w sklepie na zakupy przed wyruszeniem poza cywilizację. Przejazd szutrowymi drogami w kierunku SESRIEM. Postój na lunch w drodze. Dojazd na kemping w pobliżu Sesriem. Wyjazd na zachód słońca do PARKU NARODOWEGO NAMIB- NAUKLUFT. W programie Dolina Śmierci (Deadvlei) i solnisko Sossusvlei oraz wjazd na największą wydmę tego parku udostępnioną dla odwiedzających. Martwa Dolina to najbardziej rozpoznawalna część P. N. Namib-Naukluft i jeden z najpopularniejszych krajobrazów Namibii. Przed wiekami miejsce to porastały drzewa akacjowe, aż do momentu, gdy przemieszczające się wydmy odcięły drzewa od źródła wody, powodując uschnięcie roślinności. Wyschnięte drzewa są otoczone spektakularnymi czerwonymi wydmami. Powrót na kemping, kolacja i nocleg w namiotach dachowych. Długość trasy: ok. 350 km.

     

    4. dzień.

    sesriem – swakopmund

    Śniadanie. Wyjazd z obozu w kierunku kanionu SESRIEM. Przejście do punktu widokowego, żeby spojrzeć na kanion Sesriem z góry, zejście i spacer wzdłuż kanionu. Wyjazd do miasteczka SWAKOPMUND. Przejazd drogami szutrowymi przez pustynię Namib, w kierunku wybrzeża. Przekroczenie zwrotnika Koziorożca – postój na pamiątkową fotografię przy symbolicznym punkcie. Przejazd przez widokowe przesmyki kanionu Gaub i rzeki Kuiseb. Postój na lunch w trasie. Zakwaterowanie w hotelu, w Swakopmund. Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu i nocleg. Długość trasy: ok. 350 km.

     

    5. dzień.

    swakopmund – cape cross – spitzkoppe

    Śniadanie. Spacer po miasteczku SWAKOPMUND, które jest idealnym przykładem świetnie zachowanej niemieckiej architektury kolonialnej. Wykwaterowanie i przejazd drogą wzdłuż wybrzeża Atlantyku. Postój niedaleko miasteczka Henties Bay, z którego można zobaczyć „najmłodszy” z rozbitych tu wraków statków – angolański trałowiec Zeila. To znak, że rozpoczyna się podroż przez okryte złą sławą Wybrzeże Szkieletowe czyli ciągnący się przez 500 km pas wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, który już Portugalscy żeglarze w XVII w. nazywali „Bramami piekła”. Ze względu na silne prądy i liczne płycizny, wiele statków rozbiło się na skalistym dnie wybrzeża. Dalszy przejazd do CAPE CROSS. Wizyta w kolonii kotików i postój przy charakterystycznym krzyżu – symbolu tego miejsca. Pierwszym Europejczykiem, który wylądował w tej części świata był portugalski odkrywca Diego Cao (w 1486 r.) Postawienie kamiennego krzyża na cześć portugalskiego króla Jana II było symbolicznym aktem zgłoszenia roszczeń do tych ziem przez Królestwo Portugali (dzisiaj w Cape Cross możesz zobaczyć replikę oryginału). Lunch w plenerze. Dalszy przejazd. Zakwaterowanie na kampingu pod dominującą nad płaską równiną górą SPITZKOPPE. Czas wolny, możliwość pooglądania naskalnych rysunków ludu San (Buszmenów). Kolacja i nocleg w namiotach dachowych. Długość przejazdu: ok. 270 km.

     

    6. dzień.

    spitzkoppe – twyfelfontein (damaraland)

    Śniadanie z widokiem na wschód słońca nad Górą SPITZKOPPE. Góra ta, przez wielu nazywana Matterhornem Afryki, swoim wyglądem przypomina najpiękniejszy szczyt Alp. Wznosi się na wysokość ok. 1800 m n.p.m. Wykwaterowanie i wyjazd z obozu. Przejazd w kierunku krainy DAMARALAND – nazwa ta jest pozostałością po czasach apartheidu, kiedy na te obszary przymusowo przesiedlano przedstawicieli plemienia Damara. Lunch w drodze. Następny przystanek w TWYFELFONTEIN, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To jedno z największych miejsc starożytnej sztuki naskalnej. Spacer wśród rysunków. Wizyta w skansenie Damara Living Museum. Lud Damara razem z plemieniem San (Buszmeni) jest, przez antropologów, uznawany za jedno z najstarszych plemion w Namibii o nieznanym pochodzeniu. Ludy te zajmowały się zbieractwem, łowiectwem i rolnictwem. Przejazd na kemping w okolicy TWYFELFONTEIN. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w namiotach na dachu. Długość trasy: ok. 240 km.

    7. dzień.

    p. n. etosha

    Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku PARKU NARODOWEGO ETOSHA. Postój w wiosce plemienia Himba. Lunch w drodze. Wjazd do parku od rzadko uczęszczanej przez turystów, zachodniej strony. To jeden z największych i najbardziej spektakularnych afrykańskich parków narodowych. Kolacja i nocleg w namiotach dachowych na kempingu wewnątrz parku narodowego. Dla chętnych możliwość spędzenia wieczoru i nocy przy oczku wodnym w oczekiwaniu na przychodzące do wodopoju zwierzęta. Długość trasy: ok. 300 km.

     

    8. dzień.

    p. n. etosha

    Śniadanie i wykwaterowanie. Safari w PARKU NARODOWYM ETOSHA w poszukiwaniu zwierząt. Park jest domem dla 114 gatunków ssaków, 340 gatunków ptaków, 110 różnych gatunków gadów, 14 gatunków zwierząt ziemnowodnych oraz, co zaskakujące, jednego gatunku ryb. Etosha, czyli „Wielkie białe jezioro” pokrywa 25% powierzchni parku. W samym sercu znajduje się niecka wyschniętego prajeziora, którą niegdyś wypełniały wody rzeki Kunene, obecnie tylko jej fragment napełnia się wodą podczas pory deszczowej, ale na bardzo krótki okres i tylko przy ogromnych ulewach deszczu. W porze suchej zwierzęta są w pełni zależne od wydrążonych przez człowieka wodopojów – gromadzą się przy źródłach wody, gdzie łatwo je spotkać. W planie dnia – podróżowanie od wodopoju do wodopoju i obserwacja zwierząt. Lunch w ciągu dnia – zależnie od tego, jak ułoży się dzień, w formie pikniku lub na kempingu. Zakwaterowanie na kempingu, kolacja i nocleg w namiotach dachowych. Wieczorem, po kolacji, możliwość nocnego oczekiwania na zwierzęta przy oczku wodnym. Długość trasy: ok. 250 km.

     

    9. dzień.

    p. n. etosha – cheetah conservation fund – otjiwarongo

    Śniadanie, wykwaterowanie. Safari w Parku Narodowym Etosha. Wyjazd z parku, postój na lunch. Przejazd do CHEETAH CONSERVATION FUND. To instytucja badawcza, która została założona w 1990 r., obierając za cel ochronę i utrzymanie populacji gepardów w Namibii. Dalszy przejazd do lodży – nocleg zaplanowano w okolicy OTJIWARONGO. Wyjazd na wieczorne safari. Kolacja pożegnalna i nocleg w lodży. Długość trasy: ok. 400 km.

    10. dzień.

    windhuk

    Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku WINDHUKU. Postój w Okahandja na przydrożnym i największym w Namibii rynku pamiątek. Oprócz tego w Okahandja znajduje się najstarszy i uchodzący za najlepszy sklep z biltongiem, czyli lokalnym przysmakiem – suszonym mięsem. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Długość trasy: ok. 270 km.

    11. dzień.

    Powrót do Polski.

    O cenie

    Cena obejmuje

    • 8 noclegów: 2 noclegi w hotelach: (1 w Windhuk, 1 w Swakopmund), 2-os. pokoje z łazienkami
    • 5 noclegów w namiotach dachowych na kempingach z węzłem sanitarnym (bieżąca woda)
    • 1 nocleg w lodży, 2-os. pokój z łazienką
    • wyżywienie zgodnie z programem: 8 śniadań, 7 lunchów, 8 kolacji
    • bilety wstępu i opłaty wejściowe do parków narodowych zgodnie z programem
    • transfery prywatne 4x4
    • paliwo na czas wyjazdu 
    • opieka anglojęzycznego lidera od lotniska w Windhuk do transferu na lotnisko w Windhuk
    • sprzęt kempingowy (namioty na dachu samochodu, lodówka, sztućce, poduszki, krzesła)
    • mapy ze współrzędnymi GPS i szczegółowo opracowana trasa
    • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex

    Obowiązkowe opłaty na miejscu

    •  wiza do Namibii: ok. 80 EUR/os.

    Uwagi

    • Wiza: obywatele polscy są zobowiązani do posiadania wizy. Warunki jej uzyskania można znaleźć na stronie https://www.itaka.pl/namibia-wiza/
    • Największe wyzwania tego programu to: intensywność i długość tras przejazdu, noclegi w namiotach. 
    • Trasa wycieczki może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe, zamknięte drogi i sytuacje losowe.
    • na tym programie korzystamy z samochodów terenowych mieszczących 4 osoby dorosłe, z możliwością rozbicia namiotów na dachu (2 namioty, każdy 2-os.) zgodnie z zamieszczoną w galerii grafiką. 
    • Pojazdy Toyota Hilux/Ford Ranger, 5-os. (jeździmy w 4 osoby): opcja self-drive – pojazdem kierują uczestnicy, wymieniając się lub opcja z kierowcą za dopłatą na miejscu (dopłata do kierowcy: ok. 180 EUR/os.), możliwość dopłaty za wykorzystanie samochodu we 2 osoby (przy rezerwacji 2 osobowej). 
    • Uczestnicy chcący samodzielnie prowadzić pojazd muszą mieć ukończone 21 lat, posiadać prawo jazdy min. 1 rok i posiadać międzynarodowe prawo jazdy. 
    • Minimalny wiek uczestników to 15 lat.
    • Program przeznaczony dla osób zdrowych i sprawnych fizycznie.
    • W przypadku programu typu self-drive – uczestnik czynnie uczestniczy w życiu obozu tzn. pomaga przy rozbijaniu obozowiska i przygotowywaniu posiłków, rozkłada namiot i myje naczynia z których korzystał.  
    • Lunch w drodze najczęściej przybiera formę pikniku. Kolacja na kampingach jest przygotowywana przez obsługę techniczną. 
    • UWAGA! W terminie 06/02/2025 organizator zapewnia uczestnictwo polskojęzycznego lidera wyjazdu. 

    Dostępne pokoje

    Zakwaterowanie 2-os. wedle programu

    Wyżywienie

    Wyżywienie zgodnie z programem

    Kod oferty: WDHNOL4

    Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
    Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
    Zamów rozmowę
    ZIMA
    9 999 zł /os.
    Łącznie: 10 000 zł

    Podobne wycieczki w tym regionie

    Namibia - Namibia, Botswana i nad Zambezi

    Namibia, Botswana i nad Zambezi

    16 909 zł /os.
     +26 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 18 040 zł /os.

    Najniższa cena przed obniżką: 16 669 zł /os.

    Namibia - Różne oblicza Namibii: z noclegami w lodżach

    Różne oblicza Namibii: z noclegami w lodżach

    16 939 zł /os.
     +26 zł TFG i TFP
     
    Namibia - Różne oblicza Namibii

    Różne oblicza Namibii

    17 129 zł /os.
     +26 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 17 730 zł /os.

    Najniższa cena przed obniżką: 17 049 zł /os.