Преимущества предложения
- wjazd na ponad 5000 m n.p.m.
- Instytut Pandy Wielkiej
- najważniejsze zabytki Tybetu
- niezapomniane widoki Himalajów
- kosmopolityczny Szanghaj
1. DZIEŃ.
Zbiórka na lotnisku. Wylot do Chin.
2. DZIEŃ. CHENGDU
Przylot do CHENGDU, stolicy prowincji Syczuan. Zwiedzanie świątyni Wuhou. Następnie spacer jedną z najstarszych chińskich ulic handlowych – Jinli. Znajduje się tu pełno straganów, restauracyjek i sklepów z pamiątkami. Czas wolny. Kolacja. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
3. DZIEŃ. INSTYTUT HODOWLI PANDY WIELKIEJ – LESHAN
Śniadanie. Przejazd do INSTYTUTU HODOWLI PANDY WIELKIEJ. Ośrodek powstał w 1987 r. i do dziś jego głównym celem jest hodowla zachowawcza tego gatunku. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do LESHAN, miasta które słynie z pięknych krajobrazów i bogatej historii. Największą atrakcją Leshan jest wpisany na listę UNESCO posąg Buddy wybudowany w okresie dynastii Tang na przełomie VII i VIII wieku. Mierzy nieco ponad 70 m i jest największym na świecie przedstawieniem Buddy. Czas wolny. Powrót do Chengdu. Kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. LHASA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do stolicy Tybetu – LHASY. Lotnisko położone jest na wysokości ponad 3500 m n.p.m. i znajduje się w odległości około 45 km od miasta. Przejazd niezwykle malowniczą trasą do Lhasy. Droga częściowo prowadzi wzdłuż rzeki Yarlung Tsangpo. Postój w punkcie widokowym. Po przyjeździe do miasta zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. LHASA – PAŁAC POTALA
Śniadanie. Zwiedzanie Lhasy, jednego z najwyżej położonych miast na świecie – ok. 3600 m n.p.m. Wizyta w PAŁACU POTALA, dawnej zimowej rezydencji duchowego przywódcy Tybetu. Pierwsze założenia architektoniczne sięgają VII w., dziś wznoszący się na blisko 90 m pałac zajmuje powierzchnię ok. 41 ha i należy do najważniejszych zabytków Tybetu i wpisany jest na listę UNESCO. Następnie wizyta w świątyni Jokhang. Jest to najstarsza świątynia buddyjska w Tybecie. Powstała w połowie VII w i do dzisiaj jest jednym z najważniejszych miejsc kultu. Czas wolny przy ulicy Barkhor, największej ulicy handlowej Tybetu, okazja do zakupu pamiątek. Kolacja. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. PRZEŁĘCZ KAMBA LA – JEZIORO YAMDROK – PRZEŁĘCZ KARO LA – GYANTSE
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd z Lhasy niezwykle malowniczą trasą prowadzącą PRZEŁĘCZĄ KAMBA LA pośród najwyższych gór świata do JEZIORA YAMDROK. Ośnieżone szczyty wznoszące się wokół jeziora i odbijające w jego tafli tworzą jeden z najpiękniejszych widoków Tybetu. Czas wolny na zdjęcia. Przejazd PRZEŁĘCZĄ KARO LA u podnóża Nojin Kang Sang wznoszącego się na 7206 m n.p.m. Postój na zdjęcia w najwyżej położonym miejscu na trasie: ok. 5045 m n.p.m. Przejazd do GYANTSE na wysokości blisko 4000 m n.p.m. Miasteczko liczące około 60 000 mieszkańców zachowało unikalny urok i autentyczny charakter mimo silnej ekspansji kultury chińskiej. Zwiedzanie monastyru Pelkor, który skupia trzy odłamy buddyzmu tybetańskiego Sakyapa, Kadampa i Gelugpa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. SHIGATSE
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd górskimi drogami do SHIGATSE, jednego z największych miast w Tybecie (około 100 000 mieszkańców). Zwiedzanie klasztoru Tashilhunpo, ufundowanego w poł. XV w. przez pierwszego Dalajlamę. Kompleks klasztorny w czasach największej świetności zamieszkiwało około 4000 mnichów na czele z Panczenlamą. Dziś na stałe rezyduje tu około 400 zakonników. Kolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienny przejazd do Lhasy niezwykle malowniczą trasą krajobrazową. Po przyjeździe do Lhasy kolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
9. DZIEŃ. KLASZTORY DREPUNG I SERA
Śniadanie. Zwiedzanie największego tybetańskiego klasztoru – Drepung, który jednocześnie pełni funkcje uniwersytetu. Następnie wizyta w klasztorze Sera, który położony jest na przedmieściach Lhasy. Przejazd do centrum, czas wolny. Kolacja, powrót do hotelu, nocleg.
10. DZIEŃ. SZANGHAJ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko, przelot do SZANGHAJU, miasta drapaczy chmur i nowoczesnej architektury. Szanghaj to miasto, które w ciągu ostatnich kilku dekad rozwijało się bardzo dynamicznie, spełniając sen i marzenia milionów Chińczyków na dostatnie i bogate życie. Wieczorny spacer po słynnej ulicy Nanjing – głównej ulicy handlowej rozświetlonej tysiącem neonów, gdzie znajduje się niezliczona liczba domów towarowych, sklepów i restauracji oferujących kuchnie niemal z całego świata. Kolacja. Spacer nadbrzeżną promenadą Bund. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka statkiem po rzece Huang Pu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
11. DZIEŃ. SUZHOU – LUZHI
Śniadanie. Czas wolny w Szanghaju na samodzielne zwiedzaniu lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) do SUZHOU – słynnego ośrodka produkcji jedwabiu. Miejsce słynie z malowniczych kanałów i bajkowych ogrodów wpisanych na listę UNESCO, którymi zachwycał się już Marco Polo. Zwiedzanie Ogrodu Mistrza Sieci, wpisanego na listę UNESCO. Wizyta w fabryce jedwabiu, poznanie procesu jego produkcji, możliwość zakupów w przyfabrycznym sklepie. Obiad. Przejazd do LUZHI, „wodnej wioski”, malowniczo położonej niczym Wenecja pośród plątaniny kanałów, gdzie czas zatrzymał się dawno temu. Rejs łodziami po kanałach miasteczka. Czas wolny. Powrót do Szanghaju.
12. DZIEŃ. SZANGHAJ
Śniadanie. Zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy, która mieści wspaniały skarb sztuki sakralnej – posąg Buddy o wysokości 1,9 m, wysadzany klejnotami. Spacer ulicami starego miasta, które kusi niepowtarzalną atmosferą. Tradycyjna architektura starego miasta kontrastuje z dominującymi w krajobrazie wysokościowcami. Czas wolny na zakupy. W ciągu dnia fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd na taras widokowy Perły Orientu (468 m) – najwyższej w Azji wieży telewizyjnej górującej nad Pudongiem. Przejazd na lotnisko jedyną komercyjną koleją magnetyczną świata MAGLEV, która osiąga maksymalną prędkość 431 km/h i pokonuje 30,5 km odcinek na lotnisko w 7 minut i 21 sekund. Wylot do Polski.
13. DZIEŃ.
Przylot do Polski.
10 noclegów w hotelach***: 2 w Chengdu, 4 w Lhasie, 1 w Gyantse, 1 w Shigatse, 2 w Szanghaju; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 10 śniadań, 9 kolacji • przelot: Polska-Chengdu, Szanghaj-Polska, Chengdu-Lhasa-Szanghaj • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW
- Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, zezwolenie na wjazd do Tybetu: ok. 240 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
- Wizy: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna w zakładce "Informacje praktyczne". Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 88 z dopiskiem „WIZY, tak aby dotarły najpóźniej na 21 dni przed wylotem do Chin. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 390 PLN.
- Dane paszportowe należy podać najpóźniej na 21 dni przed wylotem.
- Opłaty fakultatywne: wycieczka statkiem po rzece Huang Pu: ok. 30 USD; wieża Perła Orientu: ok. 30 USD; Suzhou i Luzhi: ok. 70 USD; wszystkie imprezy fakultatywne realizowane są dla min. 10 osób, podane ceny obejmują koszty wstępu, transportu, pracy przewodnika lokalnego i kierowcy.
- Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.
- Ze względu na dużą zmienność pogody i różne strefy klimatyczne w odwiedzanych rejonach (5-30°C), należy zabrać ze sobą odpowiednią odzież, m.in.: polar, kurtka przeciwwiatrowa i przeciwdeszczowa, czapka, czapka z daszkiem, rękawiczki, wygodne buty trekkingowe, okulary przeciwsłoneczne, plecak, krem z bardzo wysokim filtrem UV.
- Maks. wysokość na trasie wycieczki to ok. 5000 m n.p.m. – możliwa choroba wysokościowa. Osoby z chorobami serca i problemami krążeniowymi powinny zasięgnąć opinii lekarza przed wyjazdem.
- Limit bagażu na przelotach wewnętrznych (dot. sezonu Lato 2018): Chengdu – Lhasa, Lhasa - Szanghaj: bagaż główny – 20 kg, bagaż podręczny – 5 kg.
Китай
Chiny to fascynująca mieszanka tradycji i nowoczesności. Państwo Środka zachwyca wspaniałymi zabytkami z listy UNESCO, długą historia odmierzaną kolejnymi dynastiami, baśniowymi krajobrazami, ciekawymi zwyczajami i rozmachem metropolii.

Chengdu • Instytutu Hodowli Pandy Wielkiej • Leshan • Lhasa • Pałac Potala • Przełęcz Kamba La • Jezioro Yamdrok • Przełęcz Karo La • Gyantse • Shigatse • Szanghaj • Suzhou • Luzhi
Piękna podróż na "Dach Świata", do tajemniczego Tybetu, fascynującego podróżników i pasjonatów ekstremalnych wypraw. Unikając przez stulecia kontaktów ze światem, Tybet stworzył niepowtarzalną kulturę, przyciągającą obcokrajowców duchowością i mistycyzmem. W programie są kultowe miejsca i spotkania z majestatem przyrody. Na trasie jest Lhasa, gdzie koniecznie trzeba zobaczyć pałac Potala – symbol Tybetu, jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc i Jokhang – najbardziej święte miejsce Tybetańczyków, przejść się tętniącą życiem Barkhor Street i zmieszać z kolorowym tłumem turystów i pielgrzymów okrążających świątynie. Niesamowite jezioro Yamdrok zapiera dech nieziemską scenerią, a fantastyczna trasa przejazdu prowadząca aż na 5045 m n.p.m zachwyca widokami na najwyższe góry świata, które na zawsze pozostaną w pamięci. Łącznie trasa: ok: 1000 km plus 2 przeloty wewnętrzne.
PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka na lotnisku. Wylot do Chin.
2. DZIEŃ. CHENGDU
Przylot do CHENGDU, stolicy prowincji Syczuan. Zwiedzanie świątyni Wuhou. Następnie spacer jedną z najstarszych chińskich ulic handlowych – Jinli. Znajduje się tu pełno straganów, restauracyjek i sklepów z pamiątkami. Czas wolny. Kolacja. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
3. DZIEŃ. INSTYTUT HODOWLI PANDY WIELKIEJ – LESHAN
Śniadanie. Przejazd do INSTYTUTU HODOWLI PANDY WIELKIEJ. Ośrodek powstał w 1987 r. i do dziś jego głównym celem jest hodowla zachowawcza tego gatunku. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do LESHAN, miasta które słynie z pięknych krajobrazów i bogatej historii. Największą atrakcją Leshan jest wpisany na listę UNESCO posąg Buddy wybudowany w okresie dynastii Tang na przełomie VII i VIII wieku. Mierzy nieco ponad 70 m i jest największym na świecie przedstawieniem Buddy. Czas wolny. Powrót do Chengdu. Kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. LHASA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do stolicy Tybetu – LHASY. Lotnisko położone jest na wysokości ponad 3500 m n.p.m. i znajduje się w odległości około 45 km od miasta. Przejazd niezwykle malowniczą trasą do Lhasy. Droga częściowo prowadzi wzdłuż rzeki Yarlung Tsangpo. Postój w punkcie widokowym. Po przyjeździe do miasta zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. LHASA – PAŁAC POTALA
Śniadanie. Zwiedzanie Lhasy, jednego z najwyżej położonych miast na świecie – ok. 3600 m n.p.m. Wizyta w PAŁACU POTALA, dawnej zimowej rezydencji duchowego przywódcy Tybetu. Pierwsze założenia architektoniczne sięgają VII w., dziś wznoszący się na blisko 90 m pałac zajmuje powierzchnię ok. 41 ha i należy do najważniejszych zabytków Tybetu i wpisany jest na listę UNESCO. Następnie wizyta w świątyni Jokhang. Jest to najstarsza świątynia buddyjska w Tybecie. Powstała w połowie VII w i do dzisiaj jest jednym z najważniejszych miejsc kultu. Czas wolny przy ulicy Barkhor, największej ulicy handlowej Tybetu, okazja do zakupu pamiątek. Kolacja. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. PRZEŁĘCZ KAMBA LA – JEZIORO YAMDROK – PRZEŁĘCZ KARO LA – GYANTSE
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd z Lhasy niezwykle malowniczą trasą prowadzącą PRZEŁĘCZĄ KAMBA LA pośród najwyższych gór świata do JEZIORA YAMDROK. Ośnieżone szczyty wznoszące się wokół jeziora i odbijające w jego tafli tworzą jeden z najpiękniejszych widoków Tybetu. Czas wolny na zdjęcia. Przejazd PRZEŁĘCZĄ KARO LA u podnóża Nojin Kang Sang wznoszącego się na 7206 m n.p.m. Postój na zdjęcia w najwyżej położonym miejscu na trasie: ok. 5045 m n.p.m. Przejazd do GYANTSE na wysokości blisko 4000 m n.p.m. Miasteczko liczące około 60 000 mieszkańców zachowało unikalny urok i autentyczny charakter mimo silnej ekspansji kultury chińskiej. Zwiedzanie monastyru Pelkor, który skupia trzy odłamy buddyzmu tybetańskiego Sakyapa, Kadampa i Gelugpa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. SHIGATSE
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd górskimi drogami do SHIGATSE, jednego z największych miast w Tybecie (około 100 000 mieszkańców). Zwiedzanie klasztoru Tashilhunpo, ufundowanego w poł. XV w. przez pierwszego Dalajlamę. Kompleks klasztorny w czasach największej świetności zamieszkiwało około 4000 mnichów na czele z Panczenlamą. Dziś na stałe rezyduje tu około 400 zakonników. Kolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienny przejazd do Lhasy niezwykle malowniczą trasą krajobrazową. Po przyjeździe do Lhasy kolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
9. DZIEŃ. KLASZTORY DREPUNG I SERA
Śniadanie. Zwiedzanie największego tybetańskiego klasztoru – Drepung, który jednocześnie pełni funkcje uniwersytetu. Następnie wizyta w klasztorze Sera, który położony jest na przedmieściach Lhasy. Przejazd do centrum, czas wolny. Kolacja, powrót do hotelu, nocleg.
10. DZIEŃ. SZANGHAJ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko, przelot do SZANGHAJU, miasta drapaczy chmur i nowoczesnej architektury. Szanghaj to miasto, które w ciągu ostatnich kilku dekad rozwijało się bardzo dynamicznie, spełniając sen i marzenia milionów Chińczyków na dostatnie i bogate życie. Wieczorny spacer po słynnej ulicy Nanjing – głównej ulicy handlowej rozświetlonej tysiącem neonów, gdzie znajduje się niezliczona liczba domów towarowych, sklepów i restauracji oferujących kuchnie niemal z całego świata. Kolacja. Spacer nadbrzeżną promenadą Bund. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka statkiem po rzece Huang Pu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
11. DZIEŃ. SUZHOU – LUZHI
Śniadanie. Czas wolny w Szanghaju na samodzielne zwiedzaniu lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) do SUZHOU – słynnego ośrodka produkcji jedwabiu. Miejsce słynie z malowniczych kanałów i bajkowych ogrodów wpisanych na listę UNESCO, którymi zachwycał się już Marco Polo. Zwiedzanie Ogrodu Mistrza Sieci, wpisanego na listę UNESCO. Wizyta w fabryce jedwabiu, poznanie procesu jego produkcji, możliwość zakupów w przyfabrycznym sklepie. Obiad. Przejazd do LUZHI, „wodnej wioski”, malowniczo położonej niczym Wenecja pośród plątaniny kanałów, gdzie czas zatrzymał się dawno temu. Rejs łodziami po kanałach miasteczka. Czas wolny. Powrót do Szanghaju.
12. DZIEŃ. SZANGHAJ
Śniadanie. Zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy, która mieści wspaniały skarb sztuki sakralnej – posąg Buddy o wysokości 1,9 m, wysadzany klejnotami. Spacer ulicami starego miasta, które kusi niepowtarzalną atmosferą. Tradycyjna architektura starego miasta kontrastuje z dominującymi w krajobrazie wysokościowcami. Czas wolny na zakupy. W ciągu dnia fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd na taras widokowy Perły Orientu (468 m) – najwyższej w Azji wieży telewizyjnej górującej nad Pudongiem. Przejazd na lotnisko jedyną komercyjną koleją magnetyczną świata MAGLEV, która osiąga maksymalną prędkość 431 km/h i pokonuje 30,5 km odcinek na lotnisko w 7 minut i 21 sekund. Wylot do Polski.
13. DZIEŃ.
Przylot do Polski.
ŚWIADCZENIA: 10 noclegów w hotelach***: 2 w Chengdu, 4 w Lhasie, 1 w Gyantse, 1 w Shigatse, 2 w Szanghaju; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 10 śniadań, 9 kolacji • przelot: Polska-Chengdu, Szanghaj-Polska, Chengdu-Lhasa-Szanghaj • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW
- Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, zezwolenie na wjazd do Tybetu: ok. 240 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
- Wizy: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna w zakładce "Informacje praktyczne". Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 88 z dopiskiem „WIZY, tak aby dotarły najpóźniej na 21 dni przed wylotem do Chin. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 390 PLN.
- Dane paszportowe należy podać najpóźniej na 21 dni przed wylotem.
- Opłaty fakultatywne: wycieczka statkiem po rzece Huang Pu: ok. 30 USD; wieża Perła Orientu: ok. 30 USD; Suzhou i Luzhi: ok. 70 USD; wszystkie imprezy fakultatywne realizowane są dla min. 10 osób, podane ceny obejmują koszty wstępu, transportu, pracy przewodnika lokalnego i kierowcy.
- Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.
- Ze względu na dużą zmienność pogody i różne strefy klimatyczne w odwiedzanych rejonach (5-30°C), należy zabrać ze sobą odpowiednią odzież, m.in.: polar, kurtka przeciwwiatrowa i przeciwdeszczowa, czapka, czapka z daszkiem, rękawiczki, wygodne buty trekkingowe, okulary przeciwsłoneczne, plecak, krem z bardzo wysokim filtrem UV.
- Maks. wysokość na trasie wycieczki to ok. 5000 m n.p.m. – możliwa choroba wysokościowa. Osoby z chorobami serca i problemami krążeniowymi powinny zasięgnąć opinii lekarza przed wyjazdem.
- Limit bagażu na przelotach wewnętrznych (dot. sezonu Lato 2018): Chengdu – Lhasa, Lhasa - Szanghaj: bagaż główny – 20 kg, bagaż podręczny – 5 kg.
Практическая информация
Ogólna ocena organizacji wycieczki
Клиенты отметили :
- Komfort podróży
- Program wycieczki/trasę
- Хорошее соотношение цена/качество
Tybet jest niezwykły i głównie z tego powodu (a także bardzo dobrze dobranej grupy uczestników wycieczki) pozostanie na pewno na długo w mojej pamięci. Wspaniały przewodnik po Tybecie (...)
Tybet jest niezwykły i głównie z tego powodu (a także bardzo dobrze dobranej grupy uczestników wycieczki) pozostanie na pewno na długo w mojej pamięci. Wspaniały przewodnik po Tybecie (przewodniczka w Chengdu oraz w Szanghaju- reprezentowali niski poziom).Niedobre wyżywienie oraz jakość hotelu w Lhasie- to jest po prostu karygodne jak za tak wysoki koszt wycieczki, można zaoferować niską jakość hotelu!!!
Wycieczka interesująca warto zobaczyć.Wszyscy żałują,że Tybet się zmienia-cywilizuje/dzięki Chińczykom/ ale mieszkańcy Tybetu też chcą żyć w cywilizowanym kraju a nie w skansenie gdzie bogaci (...)
Wycieczka interesująca warto zobaczyć.Wszyscy żałują,że Tybet się zmienia-cywilizuje/dzięki Chińczykom/ ale mieszkańcy Tybetu też chcą żyć w cywilizowanym kraju a nie w skansenie gdzie bogaci turyści przyjadą ich oglądać.
polecam tą wycieczkę - Tybet w pigułce , bardzo klimatyczne i magiczne panstwo
polecam tą wycieczkę - Tybet w pigułce , bardzo klimatyczne i magiczne panstwo
Spotkania z Tybetem nie można chyba ocenić inaczej niż w pozytywnych słowach. To miejsce zachwyca. Wycieczkę oceniam bardzo dobrze. Dla mnie osobiście wyjazd mógłby odbyć się bez punktów: (...)
Spotkania z Tybetem nie można chyba ocenić inaczej niż w pozytywnych słowach. To miejsce zachwyca. Wycieczkę oceniam bardzo dobrze. Dla mnie osobiście wyjazd mógłby odbyć się bez punktów: Chengdu i Szanghaj na rzecz Tybetu właśnie. Wydaje mi się, że dla osób decudyjących się na taką lokalizację charakter oferty turystcznej CH i SZ jest po prostu "nie za bardzo po drodze. Komercyjność tych miejsc jest przerażająca i burzy klimat całego wyjazdu. Bardzo dużym plusem tego wyjazdu był przewodnik - Tybetańczyk i fakt, że był to były mnich - może warto zaaranżować jaką krótką lekcję medytacji lub coś w tym stylu. Mieliśmy ciekawy wykład na temat buddyzmu - wydaje się jednak, że była to inicjatywa samego przewodnika, tymczasem byłoby sympatycznie, gdyby taki punkt był niespodzianką od ITAKI. Wspaniała niespodzianka, która była istotna dla całego odbioru wyjazdu. Plus także za elastyczność i zwiedzanie letniej rezydencji Dalajlamy w zamian za kolację/lunch, którego ostatecznie nie było. Nie zmieniałabym lokalizacji hotelu w Lahsie - był w bardziej autentycznej części miasta (nie chińskiej), przez co do ulicy Barkhor szliśmy uliczkami ze wspaniałym klimatem. Ogólnie - duże dzięki za pomoc w spełnieniu marzenia :) Magda
interesująca wycieczka w inny swiat .
interesująca wycieczka w inny swiat .
Bardzo fajna przewodniczka. Walczącą o swoich turystów. Dla bezpieczeństwa warto zebrać numery telefonów uczestników i wymienić z przewodnikiem.
Bardzo fajna przewodniczka. Walczącą o swoich turystów. Dla bezpieczeństwa warto zebrać numery telefonów uczestników i wymienić z przewodnikiem.
Program dobrze opracowany, dobra organizacja ( to też jest zasługa pilotki). Pani Pilot bardzo miła, życzliwa, dobrze zorganizowana, rzeczowa. Dodając dodatkowy + w ocenie pracy pilota. (...)
Program dobrze opracowany, dobra organizacja ( to też jest zasługa pilotki). Pani Pilot bardzo miła, życzliwa, dobrze zorganizowana, rzeczowa. Dodając dodatkowy + w ocenie pracy pilota. Podróżowała z nami z Warszawy i z powrotem, służąc pomocą. Hotele nie najnowsze, ale dobrze położone , w centrum. Tylko hotel w Lhasie nie dba o czystość. Należy rozważyć program w Szanghaju. Atrakcje fakultatywne na tej wycieczce i innych obejmujących Szanghaj nie powinny być fakultatywne lecz wliczone w cenę wyjazdu, ponieważ są to największe atrakcje w tym miejscu. Cena wycieczki była bardzo wysoka. Na ulice handlowe w ciągu jednego dnia za dużo czasu. Był to mój drugi pobyt w Chinach, na poprzedniej wycieczce byłam Szanghaju, Suzhou i Luzhi. Chciałabym jeszcze zwiedzić Hunan.
brak opisu
brak opisu
Tybet - wspaniała kraina, która ginie. Kraina klasztorów, buddystów, głębokiej refleksji, medytacji i dzikich gór, permanentnie niszczona przez chińskiego okupanta. Gdy czyta się książki (...)
Tybet - wspaniała kraina, która ginie. Kraina klasztorów, buddystów, głębokiej refleksji, medytacji i dzikich gór, permanentnie niszczona przez chińskiego okupanta. Gdy czyta się książki podróżnicze z l. 60 i 80. aż serce boli, że tego świata już nie ma. Pozostała jedynie namiastka tego co było, świat zalewany chińszczyzną, nowoczesnością, wyścigiem szczurów. Żal za tym co było, ale jeśli teraz nie pojedziesz, to już nigdy go nie będzie. Ja też zwlekałam, programowo, chyba niepotrzebnie. Wycieczka obejmuje najważniejsze, jeszcze nie zniszczone zabytki buddyjskie, nie zagłębiając się zbyt w niedostępny Tybet, choć np. zabytkowe miasteczko Shigatze zostało zrównane z ziemią i ...zbudowane na nowo. Pozostał tam jeden klasztor buddyjski i pałac panczenlamy... Także słynna Potala - obudowana parkiem i marketami. Ale wszędzie jeszcze można znaleźć dawne echa Tybetu - choćby ukryta wśród domków świątynia Guru Rinpocze w Gyantse. Program w Tybecie dobry, powiedziałabym - podstawowy, tylko lot do Szanghaju na koniec imprezy uważam za niepotrzebny: lepiej było zostać 3 dni dłużej w Tybecie. Bardzo zakłócił refleksyjny charakter wyjazdu.Pilotka WSPANIAŁA, także przewodniki w Tybecie bardzo się starał,grupa też była udana. Drogi wygodne, piękne górskie widoki. Irytujące tylko rozrzucanie ludzi po samolocie - jak popadnie. To uwaga do obsługi lotniska, ale chyba najwyższy czas pozwolić pasażerom wybierać miejsca. To są długie loty i jak np. tłumaczyć czy pomagać współpasażerowi np. niedowidzącemu, małoletniemu czy nieznającemu języka? Pierwszy raz się spotykam z takim niechlujstwem obsługi na Okęciu.
Tybet oczywiście mistyczny, może można by mu poświecić więcej czasu? Biorąc pod uwagę całość programu stanowi on idealne uzupełnienie wycieczki „Chiny caluśkie” - polecam szczególnie uczestnikom (...)
Tybet oczywiście mistyczny, może można by mu poświecić więcej czasu? Biorąc pod uwagę całość programu stanowi on idealne uzupełnienie wycieczki „Chiny caluśkie” - polecam szczególnie uczestnikom tejże . Dużym atutem wyprawy (nie wiem czy przypadkowo?) była mała liczba czestników - tylko 8; do tego superpilotka Joasia!
wycieczka spełniła moje oczekiwania
wycieczka spełniła moje oczekiwania
Znakomita opieka przewodnika z Polski Pani Ani, doskonale przygotowana merytorycznie, słaba opiekunka chińska w Chengdu, doskonały opiekun w Tybecie Pan Tenzing i w Szanghaju. Hotele bardzo (...)
Znakomita opieka przewodnika z Polski Pani Ani, doskonale przygotowana merytorycznie, słaba opiekunka chińska w Chengdu, doskonały opiekun w Tybecie Pan Tenzing i w Szanghaju. Hotele bardzo różne od średnich po brudne Jedzenie typowo chińskie do zaakceptowania. Walory pobytu w Tybecie niwelują niedostatki.
Предложение недоступно
- отправить запрос
- +48 77 4476707
- +7 499 281 62 01
- +8 820 0011 0802
- Пн - пт: 8-17