Wycieczki objazdowe: klienci objęci są opieką polskiego pilota podczas całej wycieczki.
Wizy: obywatele RP przy wjeździe do Indonezji muszą ubiegać się o wizę, którą można uzyskać w międzynarodowych portach lotniczych (Visit Visa on Special Arrival for Tourism) po przylocie (ważność: 30 dni). Opłata za wizę wynosi ok. 35 USD/os. (płatność gotówką lub kartą). W celu uzyskania wizy należy przedstawić paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu z Indonezji, potwierdzenie ubezpieczenia i zakwaterowania oraz bilet powrotny. W przypadku wycieczek objazdowych bilet powrotny należy odebrać na lotnisku w Warszawie na stanowisku ITAKI znajdującym się w strefie Biur Podróży – łącznik (nie dotyczy oferty ITAKA SMART).
Deklaracja wjazdu: przed wylotem do Indonezji obowiązkowo należy wypełnić deklarację wjazdu pasażera, dostępną pod adresem: https://ecd.beacukai.go.id/cdonline.html (Zobacz instrukcję). Po wypełnieniu deklaracji podróżny otrzyma potwierdzenie w postaci kodu QR. Kod QR należy wydrukować lub zapisać w urządzeniu mobilnym. Z uwagi na konieczność okazania kodu QR, należy mieć go przy sobie na lotnisku i w samolocie. Nie należy umieszczać wydrukowanego kodu QR w bagażu rejestrowanym. W przypadku problemów z działaniem strony istnieje możliwość skorzystania ze stanowisk komputerowych na lotniskach po przylocie do Indonezji.
Czas przelotu: Polska-Indonezja – ok. 17 godz. (przelot z przesiadką).
Czas lokalny: czas polski plus 7 godz. na zachodzie, plus 8 godz. w centrum oraz 9 godz. na wschodzie.
Język urzędowy: indonezyjski; można także porozumiewać się po angielsku i niderlandzku.
Stolica: Dżakarta.
Napięcie: 230 V, gniazdka elektryczne są w większości takie jak w Polsce.
Waluta: rupia indonezyjska (IDR); 1 IDR=0.00029696 PLN.
Klimat: równikowy wilgotny z temperaturami sięgającymi 30°C, występuje wysoka wilgotność powietrza i całoroczne opady, które nie utrudniają podróżowania.
Religia: islam.
Opieka medyczna: zarówno państwowa, jak i prywatna, jest płatna. Poziom usług, zwłaszcza w szpitalach państwowych jest niezadowalający – znacznie lepszy jest w klinikach prywatnych. Koszt wizyty lekarskiej wynosi przeciętnie 20-50 USD (w nagłych i ciężkich przypadkach – do 200 USD).
Komunikacja: obowiązuje ruch lewostronny. Szlaki komunikacyjne są bardzo zatłoczone, a ruch na drogach bardzo chaotyczny – należy zachować szczególną ostrożność. Zgodnie z przepisami indonezyjskimi, cały czas należy mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość (paszport).
Ceny w hotelu i restauracji: kawa – ok. 20-30 tys. IDR, piwo – ok. 30 tys. IDR, smażony makaron z mięsem – ok. 40 tys. IDR.
Przepisy prawne: kary za posiadanie i używanie narkotyków oraz handel nimi są bardzo restrykcyjne. Zabroniony jest wwóz lekarstw, jeśli nie mają one nazw międzynarodowych, świeżych owoców oraz telefonów bez karty SIM.
Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.
Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży.